JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Jokioisten Seurakunta-logotyp

Jokioisten Seurakunta

Jokioisten Seurakunta: 2 lediga jobb just nu, till exempel Määräaikainen kanttori (B-taso) och musiker.

  • Rekryterar nu2 lediga jobb

Byggt på 4 offentliga datakällor

2 lediga jobb hos Jokioisten Seurakunta

Alla jobb

Määräaikainen kanttori (B-taso)

Lön inte angiven

JockisPå platsMedelnivåFinska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Musiker

3 028 €/mån

JockisPå platsMedelnivåFinska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa
från offentliga köpare 2025813 €offentliga inköpsfakturor
samfundsskatt 2024343 €Skatteförvaltningen

Rekrytering

Vad platsannonserna berättar

Leverantörer av personalförmåner och företagshälsovård

  • ePassipersonalförmåner · 1 annons

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · uppgifter per 5.10.2026 · Användning av data

Att jobba här

Inte känt ännu

Vi lägger till det här när uppgifterna kommer.

  • Arbetsgivarpoäng. Vi sätter betyg när vi har sett tillräckligt många av företagets platsannonser.
  • Löner och rekryteringsmönster. Byggs upp av annonserna med tiden.
  • Bokslut. Inga finns ännu i det öppna registret.

Ekonomi

Officiella siffror ur offentliga register. Varje kort anger sin källa.

Beskattningsbar inkomst7,2 tn €Skatteförvaltningen, 2024
Betalda skatter343 €Skatteförvaltningen, 2024
Försäljning till offentlig sektor435 €År 2024Öppna data om offentliga inköpsfakturor
Visa allt

Ekonomi

Samfundets inkomstbeskattning

SkatteårBeskattningsbar inkomstDebiterade skatter
20247,2 tn €343 €
202311,5 tn €550 €
2022151 tn €13,2 tn €
2021561 €50 €
2020561 €47 €

Beskattningsbar inkomst är ett skattemässigt tal, inte omsättning eller bokföringsmässigt resultat. Den kan vara noll även för lönsamma bolag, till exempel inom en koncern.

Källa: Skatteförvaltningens offentliga skatteuppgifter, CC BY 4.0. · Användning av data

Försäljning till offentlig sektor

Fakturor som offentliga köpare som publicerar sina inköp har betalat till Jokioisten Seurakunta: staten samt en del städer och välfärdsområden. Andra köpare ingår inte.

813 €betalt år 2025

1 offentlig köpare

Största köpare, alla år

  • Forssa
    1,2 tn €

Publicisterna anger beloppen dels med, dels utan moms, så se summorna som ungefärliga.

Källa: Statskontoret, Inköpsfakturor på tutkihankintoja.fi (CC BY 4.0) · uppgifter per 2025 · Användning av data

Företagsuppgifter

Registeruppgifter

FO-nummer
0147667-6

Källa: Patent- och registerstyrelsen (PRS), FODS öppna data (CC BY 4.0) · uppgifter per 6.10.2026 · Användning av data

Ägande och varumärken

Varumärken

  • Jokioisten kirkko

Källa: Wikidata (CC0) · Användning av data

Öppen ansökan

JobCrawls gör det enklare att skicka en öppen ansökan till Jokioisten Seurakunta, oavsett om något är ledigt just nu:

  • Följ Jokioisten Seurakunta med knappen ovan, så meddelar vi dig så fort en passande tjänst öppnas.
  • Logga ansökan du skickar i My Jobs-verktyget, så håller du alltid koll på vad du redan har sökt.
Arbetsgivaröversikt

Jokioisten Seurakunta finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: C. Rekryteringsvolymen har varit relativt stabil.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDJokioisten Seurakunta
companyNameJokioisten Seurakunta
industryFiSeurakunnat ja uskonnolliset järjestöt
hiringTrendstable
employerScore50
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.5
flexibilityScore0.5
stabilityScore0.5
growthScore0.5
Nyckeltal (när tillgängliga)
MåttVärde
taxableIncome 20247238
taxesTotal 2024343
taxableIncome 202311511
taxesTotal 2023550
taxableIncome 2022150997
taxesTotal 202213201
taxableIncome 2021561
taxesTotal 202150
taxableIncome 2020561
taxesTotal 202047
Finskt företagsregister
MåttVärde
registryBusinessId0147667-6