JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Prisma-logotyp

Prisma

BEmployer ScoreRekrytering minskar

Prisma: 1 ledigt jobb just nu, till exempel ingenjörsarbete.

Har du jobbat på Prisma?

Betygsätt företaget som arbetsgivare. Det tar ungefär en minut, varje svar är ett val och ditt namn visas aldrig och sparas inte med ditt betyg.

  • Rekryterar nu1 ledigt jobb
  • Nämner hjälp med visum eller flyttNämns i 1 annons
  • Distansvänlig100 % distans eller hybrid

1 ledigt jobb hos Prisma

Alla jobb

Ingenjörsarbete

Lön inte angiven

GlobaltDistansMedelnivåEngelska

Uppdaterad för 92 minuter sedanVisa

Vill du kontakta direkt? Webbplats

Att jobba här

Baserat på 12 platsannonser som vi har sett från Prisma.

B

JobCrawls Employer Score

Beräknat utifrån jobbdata, inte recensioner

Starkast inom flexibilitet

Lön25%
Flexibilitet20%
Stabilitet20%
Tillväxt15%
Förmåner10%
Transparens10%

Betyget baseras på lönekonkurrenskraft från publicerade löneintervall (där vi har tillräckligt många annonser), flexibilitet gällande distans- och hybridarbete, anställningsstabilitet över tid, tillväxtsignaler från rollfördelning och trender i rekryteringsvolym, förmåner och personalförmåner som nämns i annonser samt transparens (hur ofta annonser anger en verklig, icke uppskattad lön och en rekryteringsprocess). Hur vi beräknar detta

Lönedata

€2,100 – €2,400/moMånad

Mellersta 50 %
Baserat på 1 annons
Jämför löner per yrke i Finland

Förmåner i platsannonserna

Andel av annonserna som nämner förmånen. Många annonser listar inga förmåner alls, så en låg andel betyder "ibland", inte "aldrig".

  • Flexibla arbetstider67%
  • Aktieoptioner58%
  • Ergonomibudget17%
  • Hälsovakuutus17%
  • Tilläggssjukförsäkring8%
  • Flyttstöd8%
  • Betald föräldraledighet8%
  • Teknikbudget8%
  • Hälsovårdsförmåner8%
  • Hälsoförsäkring8%

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Hur de anställer

Anställningsförhållande
92% heltid · 8% deltid
Arbetsform
100% på distans

Vad de efterfrågar

Använd de här orden i din ansökan.

Kompetenser, andel av annonserna

  • TypeScript 67%
  • Golang 25%
  • NodeJS 25%
  • Distribuerade system 25%
  • Databasan viritys 17%
  • Open source -panokset 17%
  • Linux 17%
  • Terraform 17%
  • Nätverk 17%
  • JavaScript 17%
  • Ansible 17%
  • SQL/NoSQL databaser 17%
  • Molntjänster 17%
  • Molnplattformar (AWS, Cloudflare) 8%

Språk

58%kräver engelska

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Prisma under de senaste tre åren

2 platsannonser i månaden

Platsannonser per månad
202420252026

Topp: 7 annonser i okt. 2025. En månad med mycket få annonser kan bero på en lucka i vår insamling snarare än ett rekryteringsstopp. Håll pekaren över en markering för detaljer.

Vanligaste roller

33.3%Backend Engineer
Backend Engineer4 · 33.3%
Senior Engineering Manager2 · 16.7%
Senior Infrastructure Engineer1 · 8.3%
Engineering1 · 8.3%
Backend Software Engineer1 · 8.3%
Developer Tools Engineer1 · 8.3%
Senior1 · 8.3%
Seller1 · 8.3%

Erfarenhetsnivåer

66.7%Senior
Senior8 · 66.7%
Manager2 · 16.7%
Mid-Level2 · 16.7%

Rekryteringsorter

83.3%Remote - Europe
Remote - Europe10 · 83.3%
Remote - Finland1 · 8.3%
Remote - Global1 · 8.3%

Öppen ansökan till Prisma

Alla jobb annonseras inte. Så söker du till Prisma utan annons:

  1. Leta efter en karriär- eller kontaktsida på deras webbplats. Webbplats
  2. Följ Prisma högst upp på sidan, så får du veta när ett passande jobb annonseras.
  3. Logga det du skickade i My Jobs, så vet du när det är dags att höra av dig igen. Öppna My Jobs
Läs vår guide om skyldigheten att söka arbete →
Arbetsgivaröversikt

Prisma finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: B. Rekryteringen har minskat på senare månader.

Vanligaste roller i annonser: Backend Engineer, Senior Engineering Manager, Senior Infrastructure Engineer. Medianlönespann från annonser: €2100 – €2400 / month. Andel distansjobb: cirka 100 %.

Rapportera en rättelse

Företagsnamn och logotyper tillhör sina ägare och visas här enbart för identifiering. Ingen koppling eller rekommendation avses.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDPrisma
companyNamePrisma
hiringTrenddeclining
employerScore69
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.8824969025845955
flexibilityScore1
stabilityScore0.5458758547680685
growthScore0.39285714285714285
Lönstatistik från annonser
MåttVärde
medianSalaryMin2133
medianSalaryMax2442
salaryPercentile252133
salaryPercentile752442
salarySampleSize1
Distans-, hybrid- och platsannonser
KategoriAnnonser (urval)
Remote12
Hybrid0
Onsite0
total12
Vanligaste roller (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Backend Engineer4
Senior Engineering Manager2
Senior Infrastructure Engineer1
Engineering1
Backend Software Engineer1
Developer Tools Engineer1
Senior1
Seller1
Rekryteringsorter (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Remote - Europe10
Remote - Finland1
Remote - Global1
Annonser per månad
MånadAnnonser
2025-107
2025-113
2026-031
2026-041