JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Sourcegraph-logotyp

Sourcegraph

CEmployer ScoreRekrytering stabil

Sourcegraph: 8 lediga jobb just nu, till exempel efterlevnadsansvarig och företagskundansvarig.

  • Rekryterar nu8 lediga jobb
  • Distansvänlig100 % distans eller hybrid

8 lediga jobb hos Sourcegraph

Alla jobb

Efterlevnadsansvarig

7 515–10 058 €/mån

GlobaltDistansChefEngelska

Uppdaterad för 103 minuter sedanVisa

Företagskundansvarig

12 050–24 100 €/mån

GlobaltDistansFöretagsledareEngelska

Uppdaterad för 103 minuter sedanVisa

Commercial Account Executive

6 682–13 364 €/mån

GlobaltDistansFöretagsledareEngelska

Uppdaterad för 103 minuter sedanVisa

ML- och agentiska systemingenjör [IC4]

~12 853 €/mån, uppskattning

GlobaltDistansExpertEngelska

Uppdaterad för 103 minuter sedanVisa

Kundframgångschef

7 057–8 822 €/mån

USA, Remote - USADistansFöretagsledareEngelska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Produktchef

9 158–12 210 €/mån

GlobaltDistansSeniorEngelska

Uppdaterad för 103 minuter sedanVisa
+2 fler tjänster

Vill du kontakta direkt? Webbplats

Sourcegraph under de senaste tre åren

Platsannonser per månad
202420252026

Topp: 8 annonser i sep. 2026. En månad med mycket få annonser kan bero på en lucka i vår insamling snarare än ett rekryteringsstopp. Håll pekaren över en markering för detaljer.

Vanligaste roller

22.2%Software Engineer
Software Engineer2 · 22.2%
Agent Engineer1 · 11.1%
Commercial Account Executive1 · 11.1%
Compliance Manager1 · 11.1%
Customer Success Manager1 · 11.1%
Enterprise Account Executive1 · 11.1%
ML & Agentic Systems Engineer1 · 11.1%
Product Manager1 · 11.1%

+6 till

Erfarenhetsnivåer

33.3%Executive
Executive5 · 33.3%
Senior4 · 26.7%
Expert2 · 13.3%
Manager2 · 13.3%
Intern1 · 6.7%
Mid-Level1 · 6.7%

Rekryteringsorter

46.7%Remote
Remote7 · 46.7%
Remote - Global7 · 46.7%
Remote - Europe1 · 6.7%

Att jobba här

Employer ScoreCUr annonsernas signaler, inte recensioner
Mest nämnda förmånAktieoptioner / RSUI 47 % av annonsernaUr dess jobbannonser
Mest efterfrågade kompetensGoI 33 % av annonsernaUr dess jobbannonser
Visa allt

Baserat på 15 platsannonser som vi har sett från Sourcegraph.

C

JobCrawls Employer Score

Beräknat utifrån jobbdata, inte recensioner

Starkast inom flexibilitet

Lön25%
Flexibilitet20%
Stabilitet20%
Tillväxt15%
Förmåner10%
Transparens10%

Betyget baseras på lönekonkurrenskraft från publicerade löneintervall (där vi har tillräckligt många annonser), flexibilitet gällande distans- och hybridarbete, anställningsstabilitet över tid, tillväxtsignaler från rollfördelning och trender i rekryteringsvolym, förmåner och personalförmåner som nämns i annonser samt transparens (hur ofta annonser anger en verklig, icke uppskattad lön och en rekryteringsprocess). Hur vi beräknar detta

Förmåner i platsannonserna

Andel av annonserna som nämner förmånen. Många annonser listar inga förmåner alls, så en låg andel betyder "ibland", inte "aldrig".

  • Aktieoptioner / RSU47%
  • Aktier13%
  • Distansvänlig kultur13%
  • Generösa förmåner13%
  • Karriärutvecklingsmöjligheter13%
  • Konkurrenskraftig ersättning13%
  • Konkurrenskraftig kompensation13%
  • Konkurrenskraftig lön13%
  • Remote-vänlig kultur13%
  • Aktieaktier/RSU7%

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Hur de anställer

Anställningsförhållande
93% heltid · 7% öppen ansökan
Arbetsform
100% på distans

Vad de efterfrågar

Använd de här orden i din ansökan.

Kompetenser, andel av annonserna

  • Go 33%
  • Docker 27%
  • GraphQL 27%
  • TypeScript 27%
  • Kubernetes 20%
  • PostgreSQL 20%
  • Kommunikation 13%
  • SaaS 13%
  • AI-agentverktyg 7%
  • AI-driven mjukvaruutveckling 7%
  • AI/ML-koncept 7%
  • Agentiska system 7%
  • CI/CD 7%
  • CLI 7%

Språk

100%kräver engelska
7%kräver finska

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Öppen ansökan

JobCrawls gör det enklare att skicka en öppen ansökan till Sourcegraph, oavsett om något är ledigt just nu:

  • Följ Sourcegraph med knappen ovan, så meddelar vi dig så fort en passande tjänst öppnas.
  • Logga ansökan du skickar i My Jobs-verktyget, så håller du alltid koll på vad du redan har sökt.
Arbetsgivaröversikt

Sourcegraph finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: C. Rekryteringsvolymen har varit relativt stabil.

Vanligaste roller i annonser: Software Engineer, Agent Engineer, Commercial Account Executive. Andel distansjobb: cirka 100 %.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDSourcegraph
companyNameSourcegraph
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore58
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.6275255128608411
growthScore0.3833333333333333
Distans-, hybrid- och platsannonser
KategoriAnnonser (urval)
Remote15
Hybrid0
Onsite0
total15
Vanligaste roller (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Software Engineer2
Agent Engineer1
Commercial Account Executive1
Compliance Manager1
Customer Success Manager1
Enterprise Account Executive1
ML & Agentic Systems Engineer1
Product Manager1
Regional Sales Director1
Sales Development Representative1
Security Engineer1
Senior Product Marketing Manager1
Talent Community Sign-Up1
Tech Lead1
Rekryteringsorter (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Remote7
Remote - Global7
Remote - Europe1
Annonser per månad
MånadAnnonser
2026-082
2026-098
2026-105