JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Swarmia-logotyp

Swarmia

AEmployer ScoreRekrytering ökar

Swarmia: 5 lediga jobb just nu, till exempel produktdesigner och Customer Success Manager.

Har du jobbat på Swarmia?

Betygsätt företaget som arbetsgivare. Det tar ungefär en minut, varje svar är ett val och ditt namn visas aldrig och sparas inte med ditt betyg.

  • Rekryterar nu5 lediga jobb
  • Distansvänlig100 % distans eller hybrid
  • Rekryteringen ökarFler annonser på sistone

5 lediga jobb hos Swarmia

Alla jobb

Customer Success Manager

Lön inte angiven

HelsingforsHybridChefEngelska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Säljingenjör / Account Executive

Lön inte angiven

HelsingforsHybridMedelnivåEngelska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Senior mjukvaruingenjör

5 833–7 500 €/mån

HelsingforsHybridSeniorEngelska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Vill du kontakta direkt? Webbplats

Att jobba här

Baserat på 12 platsannonser som vi har sett från Swarmia.

A

JobCrawls Employer Score

Beräknat utifrån jobbdata, inte recensioner

Starkast inom flexibilitet

Lön25%
Flexibilitet20%
Stabilitet20%
Tillväxt15%
Förmåner10%
Transparens10%

Betyget baseras på lönekonkurrenskraft från publicerade löneintervall (där vi har tillräckligt många annonser), flexibilitet gällande distans- och hybridarbete, anställningsstabilitet över tid, tillväxtsignaler från rollfördelning och trender i rekryteringsvolym, förmåner och personalförmåner som nämns i annonser samt transparens (hur ofta annonser anger en verklig, icke uppskattad lön och en rekryteringsprocess). Hur vi beräknar detta

Lönedata

€5,800 – €7,500/moMånad

Mellersta 50 %
Baserat på 4 annonser
Jämför löner per yrke i Finland

Förmåner i platsannonserna

Andel av annonserna som nämner förmånen. Många annonser listar inga förmåner alls, så en låg andel betyder "ibland", inte "aldrig".

  • Flexibla arbetstider42%
  • Aktieoptioner / RSU25%
  • aktieägande8%
  • Bra balans arbete/ liv8%
  • Mycket erfaret och motiverat team8%
  • Betald semester8%
  • Flexibel distans/arbetsplatsbalans8%
  • Fjärrarbete8%
  • Betald semester med extra dagar8%
  • Konkurrenskraftig ersättning och aktier8%

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Hur de anställer

Anställningsförhållande
100% heltid
Arbetsform
100% hybrid

Vad de efterfrågar

Använd de här orden i din ansökan.

Kompetenser, andel av annonserna

  • PostgreSQL 25%
  • TypeScript 25%
  • Node.js 25%
  • React 25%
  • Terraform 17%
  • Kommunikationsfärdigheter 17%
  • GraphQL 17%
  • PubSub) 8%
  • CRM-hantering 8%
  • Säljtekniikat 8%
  • Prometheus 8%
  • CRM-programvara (Salesforce, HubSpot) 8%
  • Grafana 8%
  • NodeJS 8%

Språk

83%kräver engelska

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Swarmia under de senaste tre åren

3 platsannonser i månaden

Platsannonser per månad
202420252026

Topp: 4 annonser i okt. 2026. En månad med mycket få annonser kan bero på en lucka i vår insamling snarare än ett rekryteringsstopp. Håll pekaren över en markering för detaljer.

Vanligaste roller

22.2%Account Executive
Account Executive2 · 22.2%
Office Manager1 · 11.1%
Software & Data Engineer1 · 11.1%
Product Manager1 · 11.1%
Senior Software Engineer1 · 11.1%
Customer Success Manager1 · 11.1%
Data Engineer1 · 11.1%
Software Engineer1 · 11.1%

+3 till

Erfarenhetsnivåer

58.3%Senior
Senior7 · 58.3%
Manager2 · 16.7%
Mid-Level2 · 16.7%
Junior1 · 8.3%

Rekryteringsorter

92.3%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland12 · 92.3%
Dublin1 · 7.7%

Öppen ansökan till Swarmia

Alla jobb annonseras inte. Så söker du till Swarmia utan annons:

  1. Börja på deras karriärsida, jobs.ashbyhq.com. Många arbetsgivare tar emot öppna ansökningar där.
  2. Följ Swarmia högst upp på sidan, så får du veta när ett passande jobb annonseras.
  3. Logga det du skickade i My Jobs, så vet du när det är dags att höra av dig igen. Öppna My Jobs
Läs vår guide om skyldigheten att söka arbete →
Arbetsgivaröversikt

Swarmia finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: A. Rekryteringen har ökat på senare månader.

Vanligaste roller i annonser: Account Executive, Office Manager, Software & Data Engineer. Medianlönespann från annonser: €5800 – €7500 / month. Andel distansjobb: cirka 0 %.

Rapportera en rättelse

Företagsnamn och logotyper tillhör sina ägare och visas här enbart för identifiering. Ingen koppling eller rekommendation avses.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDSwarmia
companyNameSwarmia
hiringTrendgrowing
employerScore72.06
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct100
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.9938492403742063
flexibilityScore1
stabilityScore0.7088383842173039
growthScore0.7361111111111112
Lönstatistik från annonser
MåttVärde
medianSalaryMin5833
medianSalaryMax7500
salaryPercentile255833
salaryPercentile757500
salarySampleSize4
Distans-, hybrid- och platsannonser
KategoriAnnonser (urval)
Remote0
Hybrid11
Onsite0
total11
Vanligaste roller (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Account Executive2
Office Manager1
Software & Data Engineer1
Product Manager1
Senior Software Engineer1
Customer Success Manager1
Data Engineer1
Software Engineer1
Product Designer1
Senior Platform Engineer1
Business Development Representative1
Rekryteringsorter (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Helsinki, Finland12
Dublin1
Annonser per månad
MånadAnnonser
2025-011
2025-053
2025-061
2025-081
2025-092
2025-101
2026-083
2026-091
2026-104