JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Aditro-logotyp

Aditro

BEmployer ScoreRekrytering ökar

Aditro: 2 lediga jobb just nu, till exempel företagssäljare och SAP-lönekonsult.

Har du jobbat på Aditro?

Betygsätt företaget som arbetsgivare. Det tar ungefär en minut, varje svar är ett val och ditt namn visas aldrig och sparas inte med ditt betyg.

  • Rekryterar nu2 lediga jobb
  • Distansvänlig100 % distans eller hybrid
  • Rekryteringen ökarFler annonser på sistone

2 lediga jobb hos Aditro

Alla jobb

Försäljningsansvarig för medelstora och stora företag

Lön inte angiven

EsboHybridSeniorFinska

Senior teknisk SAP-lönekonsult

Lön inte angiven

EsboHybridSeniorEngelska

Uppdaterad för 1 dag sedanVisa

Att jobba här

Baserat på 10 platsannonser som vi har sett från Aditro.

B

JobCrawls Employer Score

Beräknat utifrån jobbdata, inte recensioner

Starkast inom flexibilitet

Lön25%
Flexibilitet20%
Stabilitet20%
Tillväxt15%
Förmåner10%
Transparens10%

Betyget baseras på lönekonkurrenskraft från publicerade löneintervall (där vi har tillräckligt många annonser), flexibilitet gällande distans- och hybridarbete, anställningsstabilitet över tid, tillväxtsignaler från rollfördelning och trender i rekryteringsvolym, förmåner och personalförmåner som nämns i annonser samt transparens (hur ofta annonser anger en verklig, icke uppskattad lön och en rekryteringsprocess). Hur vi beräknar detta

Förmåner i platsannonserna

Andel av annonserna som nämner förmånen. Många annonser listar inga förmåner alls, så en låg andel betyder "ibland", inte "aldrig".

  • Flexibla arbetstider70%
  • Samarbetskultur20%
  • Företagscykel10%
  • Extra semesterdagar10%
  • Lunchförmån10%
  • Utökad företagshälsovård10%
  • Omfattande utbildning och utveckling10%
  • Karriärutveckling10%
  • Självständighet och prestationskultur10%
  • Utmanande projekt10%

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Hur de anställer

Anställningsförhållande
100% heltid
Arbetsform
100% hybrid

Vad de efterfrågar

Använd de här orden i din ansökan.

Kompetenser, andel av annonserna

  • HR-teknik 20%
  • B2B SaaS 10%
  • SaaS-lösningar 10%
  • Lösningsförsäljning 10%
  • Go-to-Market 10%
  • SAP HCM Payroll 10%
  • Payroll-lösningar 10%
  • Analytisk problemlösning 10%
  • HRIS 10%
  • SAP Time Management 10%
  • API:er 10%
  • Strategiskt tänkande 10%
  • SAP SuccessFactors 10%
  • SAP Employee Central Payroll 10%

Språk

80%kräver engelska
60%kräver finska

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Aditro under de senaste tre åren

3 platsannonser i månaden

Platsannonser per månad
202420252026

Topp: 6 annonser i aug. 2026. En månad med mycket få annonser kan bero på en lucka i vår insamling snarare än ett rekryteringsstopp. Håll pekaren över en markering för detaljer.

Vanligaste roller

22.2%Payroll & HR Specialist
Payroll & HR Specialist2 · 22.2%
Global Sales Manager1 · 11.1%
SAP Payroll Consultant1 · 11.1%
Product Manager1 · 11.1%
Portfolio Manager1 · 11.1%
Enterprise Sales Executive1 · 11.1%
Sales Executive1 · 11.1%
International Sales Executive1 · 11.1%

+1 till

Erfarenhetsnivåer

70.0%Senior
Senior7 · 70.0%
Mid-Level3 · 30.0%

Rekryteringsorter

41.7%Espoo, Finland
Espoo, Finland10 · 41.7%
Barcelona, Spain3 · 12.5%
Armilla, Spain3 · 12.5%
Las Rozas de Madrid, Spain3 · 12.5%
Sundbyberg, Sweden3 · 12.5%
Puteaux, France2 · 8.3%

+21 till

Öppen ansökan till Aditro

Alla jobb annonseras inte. Så söker du till Aditro utan annons:

  1. Följ Aditro högst upp på sidan, så får du veta när ett passande jobb annonseras.
  2. Logga det du skickade i My Jobs, så vet du när det är dags att höra av dig igen. Öppna My Jobs
Läs vår guide om skyldigheten att söka arbete →
Arbetsgivaröversikt

Aditro finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: B. Rekryteringen har ökat på senare månader.

Vanligaste roller i annonser: Payroll & HR Specialist, Global Sales Manager, SAP Payroll Consultant. Andel distansjobb: cirka 0 %.

Rapportera en rättelse

Företagsnamn och logotyper tillhör sina ägare och visas här enbart för identifiering. Ingen koppling eller rekommendation avses.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDAditro
companyNameAditro
industryFiTietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
hiringTrendgrowing
employerScore59
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct100
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.5732233047033631
growthScore0.7666666666666666
Distans-, hybrid- och platsannonser
KategoriAnnonser (urval)
Remote0
Hybrid10
Onsite0
total10
Vanligaste roller (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Payroll & HR Specialist2
Global Sales Manager1
SAP Payroll Consultant1
Product Manager1
Portfolio Manager1
Enterprise Sales Executive1
Sales Executive1
International Sales Executive1
Tribe Lead1
Rekryteringsorter (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Espoo, Finland10
Barcelona, Spain3
Armilla, Spain3
Las Rozas de Madrid, Spain3
Sundbyberg, Sweden3
Puteaux, France2
Berlin, Germany2
Frankfurt, Germany2
Warszawa, Poland2
Katowice, Poland2
Salford, United Kingdom2
London, United Kingdom2
Málaga, Spain2
Glasgow, United Kingdom2
Rotterdam, Netherlands2
Malaga, Spain1
Antwerpen, Belgium1
Utrecht, Netherlands1
Warsaw, Poland1
Milano, Italy1
Milan, Italy1
Breda, Netherlands1
Mechelen, Belgium1
Almere, Netherlands1
Kajaani, Finland1
Bruxelles, Belgium1
Bayonne, France1
Annonser per månad
MånadAnnonser
2026-051
2026-061
2026-074
2026-086
2026-091
2026-103