JobCrawls

Jobbaviseringar, favoriter och påminnelser i mobilen

Öppna appen
Circle-logotyp

Circle

AEmployer ScoreRekrytering stabil

Circle: 7 lediga jobb just nu, till exempel översättare och kvalitetstekniker.

Har du jobbat på Circle?

Betygsätt företaget som arbetsgivare. Det tar ungefär en minut, varje svar är ett val och ditt namn visas aldrig och sparas inte med ditt betyg.

  • Rekryterar nu7 lediga jobb
  • Distansvänlig100 % distans eller hybrid

7 lediga jobb hos Circle

Alla jobb

Italiensk översättare

4 908 €/mån

GlobaltDistansSeniorFrilansItalienska, Engelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa

Översättare till europeisk portugisiska

4 908 €/mån

GlobaltDistansMedelnivåFrilansEngelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa

Spansk översättare

4 908 €/mån

GlobaltDistansMedelnivåFrilansSpanska, Engelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa

Senior kvalitetstekniker

8 763–9 493 €/mån

EMEADistansSeniorEngelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa

Kreativ Direktör

12 488 €/mån

GlobaltDistansFöretagsledareEngelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa

Social Media Lead

10 589–11 684 €/mån

GlobaltDistansSeniorEngelska

Uppdaterad för 9 timmar sedanVisa
+1 fler tjänster

Vill du kontakta direkt? Webbplats

Att jobba här

Baserat på 15 platsannonser som vi har sett från Circle.

A

JobCrawls Employer Score

Beräknat utifrån jobbdata, inte recensioner

Starkast inom flexibilitet

Lön25%
Flexibilitet20%
Stabilitet20%
Tillväxt15%
Förmåner10%
Transparens10%

Betyget baseras på lönekonkurrenskraft från publicerade löneintervall (där vi har tillräckligt många annonser), flexibilitet gällande distans- och hybridarbete, anställningsstabilitet över tid, tillväxtsignaler från rollfördelning och trender i rekryteringsvolym, förmåner och personalförmåner som nämns i annonser samt transparens (hur ofta annonser anger en verklig, icke uppskattad lön och en rekryteringsprocess). Hur vi beräknar detta

Förmåner i platsannonserna

Andel av annonserna som nämner förmånen. Många annonser listar inga förmåner alls, så en låg andel betyder "ibland", inte "aldrig".

  • Aktieoptioner / RSU53%
  • Flexibla arbetstider53%
  • Få möten13%
  • Flexibilitet och självständighet13%
  • Konkurrenskraftig lön13%
  • Globalt fjärrarbete13%
  • Självständigt arbete13%
  • Långvarigt frilansuppdrag13%
  • 35 dagar betald ledighet per år13%
  • Hälsoplånbok7%

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Hur de anställer

Anställningsförhållande
80% heltid · 20% frilans
Arbetsform
100% på distans

Vad de efterfrågar

Använd de här orden i din ansökan.

Kompetenser, andel av annonserna

  • Kvalitetssäkring 20%
  • Översättning av programvarugränssnitt 20%
  • TypeScript 20%
  • AI-verktyg 20%
  • Ordlistor 20%
  • Stilguider 20%
  • Slack 20%
  • Adobe Premiere 13%
  • LinkedIn) 13%
  • PostgreSQL 13%
  • Next.js 13%
  • Visuell berättande 13%
  • Tailwind 13%
  • Lokalisering 13%

Språk

100%kräver engelska
7%kräver italienska

Källa: JobCrawls analys: arbetsgivarnas egna platsannonser · Användning av data

Circle under de senaste tre åren

5 platsannonser i månaden

Platsannonser per månad
202420252026

Topp: 6 annonser i aug. 2026. En månad med mycket få annonser kan bero på en lucka i vår insamling snarare än ett rekryteringsstopp. Håll pekaren över en markering för detaljer.

Vanligaste roller

20.0%Full-Stack Software Engineer
Full-Stack Software Engineer3 · 20.0%
Translator3 · 20.0%
Product Designer3 · 20.0%
Brand Designer2 · 13.3%
Social Media Lead2 · 13.3%
Creative Director1 · 6.7%
Quality Engineer1 · 6.7%

Erfarenhetsnivåer

80.0%Senior
Senior12 · 80.0%
Mid-Level2 · 13.3%
Executive1 · 6.7%

Rekryteringsorter

93.3%Remote - Global
Remote - Global14 · 93.3%
Remote - EMEA1 · 6.7%

Öppen ansökan till Circle

Alla jobb annonseras inte. Så söker du till Circle utan annons:

  1. Leta efter en karriär- eller kontaktsida på deras webbplats. Webbplats
  2. Följ Circle högst upp på sidan, så får du veta när ett passande jobb annonseras.
  3. Logga det du skickade i My Jobs, så vet du när det är dags att höra av dig igen. Öppna My Jobs
Läs vår guide om skyldigheten att söka arbete →
Arbetsgivaröversikt

Circle finns i JobCrawls jobbmarknadsdata för Finland utifrån aggregerade platsannonser vi följer (säger inte var företaget är registrerat eller har huvudkontor). JobCrawls arbetsgivarbetyg: A. Rekryteringsvolymen har varit relativt stabil.

Vanligaste roller i annonser: Full-Stack Software Engineer, Translator, Product Designer. Andel distansjobb: cirka 100 %.

Rapportera en rättelse

Företagsnamn och logotyper tillhör sina ägare och visas här enbart för identifiering. Ingen koppling eller rekommendation avses.

Strukturerad data om arbetsgivaren

Sammanfattning av företagsprofilen
MåttVärde
objectIDCircle
companyNameCircle
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore71.31
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Arbetsgivarbetyg del för del
MåttVärde
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.9183503419072274
growthScore0.8
Distans-, hybrid- och platsannonser
KategoriAnnonser (urval)
Remote15
Hybrid0
Onsite0
total15
Vanligaste roller (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Full-Stack Software Engineer3
Translator3
Product Designer3
Brand Designer2
Social Media Lead2
Creative Director1
Quality Engineer1
Rekryteringsorter (aggregerat)
KategoriAnnonser (urval)
Remote - Global14
Remote - EMEA1
Annonser per månad
MånadAnnonser
2026-086
2026-095
2026-104