JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Aditro-logo

Aditro

BEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut

Aditro: 2 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi yritysmyyjä ja SAP-palkanlaskennan konsultti.

Oletko työskennellyt yrityksessä Aditro?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt2 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

2 avointa työpaikkaa: Aditro

Kaikki työpaikat

Ratkaisumyyjä, Mid-Market & Enterprise

Palkkaa ei ilmoitettu

EspooHybridityöSenior-tasoSuomi

UusiKatso

Senior SAP-palkanlaskennan tekninen konsultti

Palkkaa ei ilmoitettu

EspooHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Työskentely yrityksessä

Perustuu 10 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Aditro.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat70%
  • Laajennettu työterveyshuolto10%
  • Työsuhdepyörä10%
  • Lounasetu10%
  • Ylimääräiset lomapäivät10%
  • Mahdollisuus uralla kehittymiseen10%
  • Oma-aloitteisuus ja suorituskykykulttuuri10%
  • Kattavat koulutus- ja kehittymisohjelmat10%
  • Joustavat palkitsemisvaihtoehdot10%
  • Mahdollisuus kasvaa SD Worxissa10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% hybridi

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • HR-teknologia 20%
  • Analyyttinen ongelmanratkaisu 10%
  • Asiakkuuksien kehittäminen 10%
  • AI-tuntemus 10%
  • Portfolio-hallinta 10%
  • B2B SaaS 10%
  • Liiketoimintakykyt 10%
  • Alusta 10%
  • Payroll-ratkaisut 10%
  • Go-to-Market 10%
  • API:t 10%
  • SAP HCM Payroll 10%
  • HRIS 10%
  • SAP Time Management 10%

Kielet

80%vaatii: englanti
50%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Aditro kolmen viime vuoden aikana

3 työpaikkailmoitusta kuussa

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 6 ilmoitusta, elo 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

22.2%Payroll & HR Specialist
Payroll & HR Specialist2 · 22.2%
Global Sales Manager1 · 11.1%
SAP Payroll Consultant1 · 11.1%
Product Manager1 · 11.1%
Portfolio Manager1 · 11.1%
Enterprise Sales Executive1 · 11.1%
Sales Executive1 · 11.1%
International Sales Executive1 · 11.1%

+1 lisää

Kokemustasot

70.0%Senior
Senior7 · 70.0%
Mid-Level3 · 30.0%

Rekrytointisijainnit

41.7%Espoo, Finland
Espoo, Finland10 · 41.7%
Barcelona, Spain3 · 12.5%
Armilla, Spain3 · 12.5%
Las Rozas de Madrid, Spain3 · 12.5%
Sundbyberg, Sweden3 · 12.5%
Puteaux, France2 · 8.3%

+21 lisää

Avoin hakemus: Aditro

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Aditro ilman ilmoitusta:

  1. Seuraa yritystä Aditro sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  2. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Aditro näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). Toimiala: Tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut. JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Payroll & HR Specialist, Global Sales Manager, SAP Payroll Consultant. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDAditro
companyNameAditro
industryFiTietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
hiringTrendgrowing
employerScore62.94
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct100
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.6464466094067263
growthScore0.7666666666666666
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid10
Onsite0
total10
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Payroll & HR Specialist2
Global Sales Manager1
SAP Payroll Consultant1
Product Manager1
Portfolio Manager1
Enterprise Sales Executive1
Sales Executive1
International Sales Executive1
Tribe Lead1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Espoo, Finland10
Barcelona, Spain3
Armilla, Spain3
Las Rozas de Madrid, Spain3
Sundbyberg, Sweden3
Puteaux, France2
Berlin, Germany2
Frankfurt, Germany2
Warszawa, Poland2
Katowice, Poland2
Salford, United Kingdom2
London, United Kingdom2
Málaga, Spain2
Glasgow, United Kingdom2
Rotterdam, Netherlands2
Malaga, Spain1
Antwerpen, Belgium1
Utrecht, Netherlands1
Warsaw, Poland1
Milano, Italy1
Milan, Italy1
Breda, Netherlands1
Mechelen, Belgium1
Almere, Netherlands1
Kajaani, Finland1
Bruxelles, Belgium1
Bayonne, France1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-051
2026-061
2026-074
2026-086
2026-091
2026-103