JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Aiven-logo

Aiven

BEmployer ScoreRekrytointi laskussa

Aiven: 19 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi sisäisten tuotteiden ohjelmistokehittäjä ja IAM-insinööri.

Oletko työskennellyt yrityksessä Aiven?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt19 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen67 % etä- tai hybridityötä

19 avointa työpaikkaa: Aiven

Kaikki työpaikat

Sisäisten tuotteiden vanhempi ohjelmistokehittäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

IAM-insinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Kokenut ohjelmistokehittäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Ohjelmistosuunnittelija

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Fullstack-ohjelmistokehittäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Ohjelmistosuunnittelija

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso
+13 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 120 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Aiven.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Koulutusbudjetti48%
  • Joustavat työajat35%
  • Osakeohjelma14%
  • Laajennettu työterveyshuolto13%
  • Lisäterveysvakuutus13%
  • Osakeoptiot / RSU8%
  • Hyvinvointituki8%
  • Oppimisen tuki7%
  • Etätyökorvaus6%
  • Osakeoptiot6%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
99% kokoaikainen · 1% sopimuspohjainen työ
Etätyömahdollisuus
33% paikan päällä · 59% hybridi · 8% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Python 28%
  • PostgreSQL 18%
  • Linux 15%
  • SQL 10%
  • React 9%
  • TypeScript 8%
  • Data-analyysi 7%
  • Kafka 5%
  • OpenSearch 4%
  • Hajautetut järjestelmät 4%
  • Automaatio 4%
  • Terraform 3%
  • MySQL 3%
  • CI/CD 3%

Kielet

88%vaatii: englanti
2%vaatii: Englantia
5%toivoo: ruotsi (0 % vaatii)

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Aiven kolmen viime vuoden aikana

5 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 18 ilmoitusta, huhti 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

46.8%Software Engineer
Software Engineer22 · 46.8%
Manager8 · 17.0%
Engineering Manager4 · 8.5%
Full Stack Engineer4 · 8.5%
Backend Engineer3 · 6.4%
PostgreSQL Engineer2 · 4.3%
Support Engineer2 · 4.3%
Product Manager2 · 4.3%

+67 lisää

Kokemustasot

48.7%Senior
Senior58 · 48.7%
Mid-Level27 · 22.7%
Manager22 · 18.5%
Director7 · 5.9%
Junior3 · 2.5%
Executive2 · 1.7%

+1 lisää

Rekrytointisijainnit

76.7%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland92 · 76.7%
Remote - Global20 · 16.7%
Uusimaa, Finland8 · 6.7%

Avoin hakemus: Aiven

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Aiven ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä Aiven sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Aiven näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Software Engineer, Manager, Engineering Manager. Etätyöilmoitusten osuus: noin 8 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDAiven
companyNameAiven
hiringTrenddeclining
employerScore51.94
remotenessRemotePct8
remotenessHybridPct59
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore0.675
stabilityScore0.6510128942210042
growthScore0.43738532110091743
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote10
Hybrid71
Onsite39
total120
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Software Engineer22
Manager8
Engineering Manager4
Full Stack Engineer4
Backend Engineer3
PostgreSQL Engineer2
Support Engineer2
Product Manager2
Solution Architect2
Senior Software Engineer2
Accountant2
Data Engineer2
Product Operations Lead2
Platform Software Engineer2
Vice President Security1
Internal Product Engineer1
Security Engineer1
Staff Software Engineer1
MarTech Specialist1
OEM Technology Manager1
Total Rewards Partner1
People Business Partner1
Senior Systems Specialist1
Pricing and Packaging Manager1
Senior Specialist1
Site Reliability Engineering1
Software Engineer, PostgreSQL1
Marketing Operations Specialist1
Product Marketing Director1
IAM Engineer1
Senior Technical Account Manager1
Senior Customer Centric Engineer1
Product Operations1
Public Policy1
Accounting Operations Manager1
Director1
Junior Brand Designer1
Senior Talent Partner1
Fullstack Software Engineer1
Open positions1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland92
Remote - Global20
Uusimaa, Finland8
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-105
2025-0510
2025-063
2025-0714
2025-083
2025-094
2025-107
2025-113
2025-122
2026-015
2026-023
2026-034
2026-0418
2026-0513
2026-0612
2026-073
2026-089
2026-095
2026-102