JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Cisco-logo

Cisco

BEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Cisco: 2 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi rahoitusratkaisujen myyntiasiantuntija ja oikeudellinen.

Oletko työskennellyt yrityksessä Cisco?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt2 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

2 avointa työpaikkaa: Cisco

Kaikki työpaikat

Principal Corporate Counsel

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti, Saksa

Päivitetty 3 päivää sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 28 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Cisco.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Laajennettu työterveyshuolto7%
  • Joustavat työajat7%
  • Osakeoptiot / RSU7%
  • Koulutusbudjetti7%
  • Lisäterveysvakuutus4%
  • Rahabonus4%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
11% hybridi · 89% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Yritysteknologian myynti 4%
  • Myyntitiedon työkalut 4%
  • Turvallisuus 4%
  • Pilvipalvelut 4%
  • Enterprise Agreements 4%
  • Verkostoituminen 4%
  • Ohjelmistotilaukset 4%
  • Salesforce CRM 4%
  • Tekoälypohjaiset myyntiavustajat 4%
  • XaaS 4%
  • Kanavamyynti 4%
  • Teknologiarahoitus 4%
  • Kaupallinen leasing 4%
  • TCO/ROI-mallinnus 4%

Kielet

100%vaatii: englanti
4%vaatii: saksa

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Cisco kolmen viime vuoden aikana

5 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 9 ilmoitusta, kesä 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

18.8%Customer Reliability Engineer
Customer Reliability Engineer3 · 18.8%
Account Executive3 · 18.8%
Solutions Engineer2 · 12.5%
Kubernetes Platform Engineer2 · 12.5%
Sales Leader2 · 12.5%
Inside Account Executive2 · 12.5%
Software Engineering Technical Leader1 · 6.3%
Regulatory Compliance Manager1 · 6.3%

+12 lisää

Kokemustasot

71.4%Mid-Level
Mid-Level20 · 71.4%
Senior6 · 21.4%
Director1 · 3.6%
Manager1 · 3.6%

Rekrytointisijainnit

96.4%Remote - Global
Remote - Global27 · 96.4%
Remote - EMEA1 · 3.6%

Avoin hakemus: Cisco

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Cisco ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, careers.cisco.com. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Cisco sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Cisco näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Customer Reliability Engineer, Account Executive, Solutions Engineer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 89 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDCisco
companyNameCisco
hiringTrendgrowing
employerScore56.18
remotenessRemotePct89
remotenessHybridPct11
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.6441419406801674
growthScore0.5173992673992673
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote25
Hybrid3
Onsite0
total28
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Customer Reliability Engineer3
Account Executive3
Solutions Engineer2
Kubernetes Platform Engineer2
Sales Leader2
Inside Account Executive2
Software Engineering Technical Leader1
Regulatory Compliance Manager1
Legal1
Sales Director1
Customer Success Architect1
Threat Detection Engineer1
High Speed Analog Designer1
Financial Sales Specialist1
System Architect1
Hardware Engineer1
Tetragon Software Engineer1
Applied AI Scientist1
Technology1
Pre-Sales Solutions Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global27
Remote - EMEA1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-051
2025-071
2026-046
2026-055
2026-069
2026-076
2026-101