JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Deel-logo

Deel

BEmployer ScoreRekrytointi laskussa

Deel: 16 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi tuotepäällikkö ja asiakaspäällikkö.

Oletko työskennellyt yrityksessä Deel?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt16 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea99 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

16 avointa työpaikkaa: Deel

Kaikki työpaikat

Maakohtainen tuotepäällikkö

Palkkaa ei ilmoitettu

RuotsiEtätyöEsimiesRuotsi, Englanti

UusiKatso

Asiakaspäällikkö

10 954–12 415 €/kk

RuotsiEtätyöSenior-tasoRuotsi, Englanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso

Suuryritysmyynnin kehitysedustaja

3 652–6 207 €/kk

TurkkiEtätyöSenior-tasoTurkki, Englanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso

Maakohtainen tuotepäällikkö

7 011–8 763 €/kk

RuotsiEtätyöEsimiesRuotsi, Englanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso

Maakohtainen tuotepäällikkö

7 011–8 763 €/kk

EMEAEtätyöEsimiesItalia, Englanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso

Vanhempi tuotepäällikkö II

3 214–8 763 €/kk

EspanjaEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso
+10 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 80 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Deel.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU30%
  • Joustavat työajat10%
  • Osakeoptiot6%
  • Mahdollisuus joustavaan IWG-toimistojäsenyyteen5%
  • Koulutusbudjetti5%
  • Valinnainen joustava toimistojäsenyys IWG:n kautta4%
  • Joustavat edut4%
  • Vapaaehtoinen joustava toimistotilajäsenyys IWG:n kautta3%
  • Valinnainen joustava toimistotilajäsenyys IWG:n kautta3%
  • Muut edut määräytyvät työsuhteen ja maan mukaan3%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
1% hybridi · 99% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Node.js 18%
  • PostgreSQL 16%
  • TypeScript 16%
  • API-kehitys 15%
  • AWS 14%
  • Projektinhallinta 14%
  • SQL 10%
  • Data-analyysi 10%
  • JavaScript 8%
  • Tekoäly 6%
  • CRM-järjestelmät 6%
  • Palkanlaskentajärjestelmät 5%
  • HRIS 5%
  • Asiakaspalvelu 5%

Kielet

99%vaatii: englanti
5%vaatii: hollanti
16%toivoo: ruotsi (5 % vaatii)

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Deel kolmen viime vuoden aikana

7 työpaikkailmoitusta kuussa · 1% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 33 ilmoitusta, touko 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

18.9%Senior
Senior7 · 18.9%
Senior Backend Engineer6 · 16.2%
Product Manager5 · 13.5%
Sales Development Representative5 · 13.5%
Backend Engineer4 · 10.8%
Data Analyst4 · 10.8%
Accountant3 · 8.1%
Manager3 · 8.1%

+33 lisää

Kokemustasot

48.8%Senior
Senior39 · 48.8%
Manager17 · 21.3%
Mid-Level17 · 21.3%
Junior5 · 6.3%
Director1 · 1.3%
Intern1 · 1.3%

Rekrytointisijainnit

35.3%Remote - Global
Remote - Global41 · 35.3%
Remote - Finland20 · 17.2%
Remote - Denmark14 · 12.1%
Remote - Portugal14 · 12.1%
Remote - Spain14 · 12.1%
Remote - Sweden13 · 11.2%

+94 lisää

Avoin hakemus: Deel

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Deel ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, jobs.deel.com. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Deel sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Deel näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Senior, Senior Backend Engineer, Product Manager. Etätyöilmoitusten osuus: noin 99 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDDeel
companyNameDeel
hiringTrenddeclining
employerScore51.58
remotenessRemotePct99
remotenessHybridPct1
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.4488648078737849
growthScore0.38263888888888886
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote79
Hybrid1
Onsite0
total80
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Senior7
Senior Backend Engineer6
Product Manager5
Sales Development Representative5
Backend Engineer4
Data Analyst4
Accountant3
Manager3
Systems Integration Manager3
Legal Counsel3
Account Executive3
Senior Product Manager2
Payroll Associate2
Payroll Implementation Manager2
Customer Success Manager2
Tax Analyst1
Paid Social Manager1
Senior Manager1
Senior Engineer1
Payroll Compliance Analyst1
Payroll Expert1
Technical Writer1
Tax Accounting Director1
Product Manager - Equity & Add‑ons1
Senior Specialist1
Project Manager1
Equity Operations Specialist1
Product Operations Manager, FinCrime1
Trader1
Payroll Specialist1
Product Tester1
Business Operations Manager1
M&A Integration Specialist1
Staff Program Manager1
Talent Acquisition Operations Specialist1
Systems Analyst1
HR Operations Specialist1
Economist1
Product Operations Manager1
Reports Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global41
Remote - Finland20
Remote - Denmark14
Remote - Portugal14
Remote - Spain14
Remote - Sweden13
Remote - Ireland12
Remote - Norway12
Remote - Belgium10
Remote - Estonia9
Remote - Austria8
Remote - Italy8
Remote - EMEA8
Remote - France7
Remote - Germany6
Remote - Luxembourg6
Spain6
Portugal5
Remote - Europe5
Finland5
Germany5
Remote - Iceland5
Remote - Romania5
Remote - Poland5
Denmark5
Remote - Lithuania4
Remote - Israel4
Belgium4
Remote - Croatia4
Remote - Bulgaria4
Ireland4
Remote - Netherlands4
France4
Norway4
Remote - Slovakia3
Remote - Czech Republic3
Sweden3
Poland3
Remote - United Arab Emirates3
Remote - Slovenia3
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-0533
2025-081
2025-0920
2025-103
2026-013
2026-042
2026-052
2026-1016