JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Hostaway-logo

Hostaway

CEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Hostaway: 8 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi tuotepäällikkö ja tuotteen analytiikan johtaja.

  • Rekrytoi nyt8 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

8 avointa työpaikkaa: Hostaway

Kaikki työpaikat

Ydintuotteen senior tuotepäällikkö

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Tuotteen analytiikan johtaja

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Seniorin backend-insinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 11 tuntia sittenKatso

Tuotesuunnittelija

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

GEO/SEO vanhempi johtaja

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Senior-tason taustajärjestelmäkehittäjä maksuliikenteeseen

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 11 tuntia sittenKatso
+2 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Hostaway kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 14 ilmoitusta, huhti 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa4työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea0%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

30.0%Backend Engineer
Backend Engineer12 · 30.0%
Product Designer7 · 17.5%
Sales Development Representative7 · 17.5%
Technical Support Specialist3 · 7.5%
Frontend Engineer3 · 7.5%
Product Manager3 · 7.5%
Sales Manager3 · 7.5%
Frontend Developer2 · 5.0%

+32 lisää

Kokemustasot

46.2%Senior
Senior36 · 46.2%
Manager17 · 21.8%
Mid-Level16 · 20.5%
Junior7 · 9.0%
Director1 · 1.3%
Executive1 · 1.3%

Rekrytointisijainnit

35.8%Remote - Global
Remote - Global34 · 35.8%
Remote - Europe20 · 21.1%
Remote - EMEA17 · 17.9%
Rome, Italy8 · 8.4%
Bucharest, Romania8 · 8.4%
Helsinki, Finland8 · 8.4%

+30 lisää

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuOsakeoptiot / RSU33 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenAWS10 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 78 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Hostaway.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU33%
  • Koulutusbudjetti22%
  • Joustavat työajat19%
  • Laajennettu työterveyshuolto15%
  • Etätyökorvaus10%
  • Kilpailukykyinen palkka8%
  • 100% etätyö6%
  • Lisäeläke5%
  • Dynaaminen tiimikulttuuri5%
  • Ammatillinen kasvu5%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • AWS 10%
  • PHP 9%
  • TypeScript 8%
  • Node.js 6%
  • CI/CD 6%
  • Agile-menetelmät 5%
  • Python 5%
  • React 5%
  • Figma 5%
  • Data-analyysi 5%
  • Kubernetes 5%
  • Golang 4%
  • REST API 4%
  • Johtajuus 4%

Kielet

95%vaatii: englanti
4%vaatii: ranska

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Hostaway on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Hostaway yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Hostaway näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Backend Engineer, Product Designer, Sales Development Representative. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDHostaway
companyNameHostaway
hiringTrendstable
employerScore52
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.5454021534779163
growthScore0.4397244546498278
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote78
Hybrid0
Onsite0
total78
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Backend Engineer12
Product Designer7
Sales Development Representative7
Technical Support Specialist3
Frontend Engineer3
Product Manager3
Sales Manager3
Frontend Developer2
Engineering Manager2
Staff Engineer2
Full Stack Engineer2
Fullstack Engineer2
Account Executive2
Customer Success Manager2
Principal Engineer1
Lead AI GTM Engineer1
Enablement Operations1
AI Software Engineer1
Manager1
Product Manager - Payments1
Head of Product Analytics1
Engineer1
GEO/SEO Senior Manager1
Full Stack Engineer (JavaScript)1
Sales Engineer1
Product Manager, Property Management AI1
Internal AI Tools Specialist1
GTM Enablement Specialist1
DevOps Engineer1
Enterprise Onboarding Specialist1
Product Manager - Communications1
Partner Success Manager1
Customer Onboarding1
Senior Director of Content and Brand1
Product Manager - AI (Property)1
AI/ML Data Engineer1
Salesforce Administrator1
Product Operations Manager1
Staff Product Manager1
Partner Integrations Manager1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global34
Remote - Europe20
Remote - EMEA17
Rome, Italy8
Bucharest, Romania8
Helsinki, Finland8
Paris, France8
Warsaw, Poland8
Berlin, Germany8
Prague, Czechia8
Amsterdam, Netherlands8
Dublin, Ireland8
Athens, Greece8
Riga, Latvia8
London, United Kingdom8
Vilnius, Lithuania8
Zagreb, Croatia8
Tallinn, Estonia8
Lisbon, Portugal8
Barcelona, Spain7
Vienna, Austria7
Sarajevo, Bosnia and Herzegovina5
Brussels, Belgium4
Cape Town, South Africa3
Yerevan, Armenia3
Abuja, Nigeria3
Nairobi, Kenya3
Budapest, Hungary3
Belgrade, Serbia3
Rabat, Morocco3
Dubai, United Arab Emirates3
Istanbul, Türkiye2
Tbilisi, Georgia2
Tibilisi, Georgia1
Istanbul, Turkey1
Barcelona, Catalonia, Spain1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2024-041
2025-072
2025-081
2025-092
2025-104
2025-112
2025-125
2026-015
2026-023
2026-032
2026-0414
2026-0514
2026-068
2026-074
2026-084
2026-094
2026-104