JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Immense Group-logo

Immense Group

CEmployer ScoreRekrytointi kasvussa
  • Mainitsee apua viisumiin tai muuttoonMainittu 3 ilmoituksessa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

Avoimet työpaikat

Kaikki työpaikat

Ei avoimia työpaikkoja juuri nyt.

Moni suomalainen työnantaja rekrytoi verkostojensa kautta, ei pelkästään ilmoituksilla. Ota suoraan yhteyttä yritykseen Immense Group:

Immense Group kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 12 ilmoitusta, touko 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa5työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea0%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

25.0%Customer Service Agent
Customer Service Agent4 · 25.0%
Safer Gambling Analyst4 · 25.0%
Due Diligence Agent2 · 12.5%
Backend Developer2 · 12.5%
Receptionist & Office Assistant1 · 6.3%
Finance Executive1 · 6.3%
Casino Team Leader1 · 6.3%
Software QA Specialist1 · 6.3%

+17 lisää

Kokemustasot

60.6%Mid-Level
Mid-Level20 · 60.6%
Junior5 · 15.2%
Manager4 · 12.1%
Senior4 · 12.1%

Rekrytointisijainnit

90.9%Remote - Global
Remote - Global30 · 90.9%
Remote - EU2 · 6.1%
Remote - Finland1 · 3.0%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuHyvinvointietu21 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenJavaScript6 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 33 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Immense Group.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Hyvinvointietu27%
  • Joustavat työajat12%
  • Laajennettu työterveyshuolto9%
  • Koulutusbudjetti6%
  • Sairausvakuutus6%
  • Hyvinvointietu 300 €/vuosi3%
  • Syntymäpäiväloma3%
  • Ilmainen aamiainen ja lounas3%
  • Työmatkailu3%
  • Yrityksen ja tiimin yhteiset tapahtumat3%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • JavaScript 6%
  • Linux 6%
  • TCP 3%
  • PostgreSQL 3%
  • Prometheus 3%
  • GitLab CI/CD 3%
  • Windows 3%
  • Grafana 3%
  • KYC-menettelyt 3%
  • Terraform 3%
  • Docker 3%
  • Oracle Cloud 3%
  • Asiakaspalvelutaidot 3%
  • Vaatimustenmukaisuus 3%

Kielet

100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Samankaltaiset työnantajat

Sama toimiala tai samat tehtävät. Ilmoitettu mediaanipalkka samalla asteikolla.

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Immense Group on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Immense Group yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Immense Group näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Customer Service Agent, Safer Gambling Analyst, Due Diligence Agent. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDImmense Group
companyNameImmense Group
hiringTrendgrowing
employerScore50
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.4840714511761011
growthScore0.38955342902711326
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote33
Hybrid0
Onsite0
total33
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Customer Service Agent4
Safer Gambling Analyst4
Due Diligence Agent2
Backend Developer2
Receptionist & Office Assistant1
Finance Executive1
Casino Team Leader1
Software QA Specialist1
Money Laundering Reporting Officer1
Legal and Compliance Manager1
Finance Accountant1
Technical Support Engineer1
Site Reliability Engineering1
Bingo Coordinator1
Game Artist1
Site Reliability Engineer1
Game Mathematician1
Fullstack Engineer1
Casino QA Coordinator1
Creative Designer1
Software Developer1
Animator1
Legal & Compliance Manager1
Regulatory Assistant1
Product Operations QA Coordinator1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global30
Remote - EU2
Remote - Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-082
2025-091
2026-013
2026-041
2026-0512
2026-062
2026-0712
2026-081