JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
IQI-logo

IQI

CEmployer ScoreRekrytointi laskussa

IQI: 5 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi liiketoiminnan analysoija ja kokenut järjestelmäkehittäjä.

  • Rekrytoi nyt5 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

5 avointa työpaikkaa: IQI

Kaikki työpaikat

Avoin hakemus

Palkkaa ei ilmoitettu

Helsinki +2HybridityöKeskitasoSuomi

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

IQI kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 5 ilmoitusta, elo 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

22.2%Senior Business Analyst
Senior Business Analyst2 · 22.2%
Business Analyst1 · 11.1%
Experienced systems developer1 · 11.1%
Java Full Stack Developer1 · 11.1%
Open Application1 · 11.1%
Project Manager1 · 11.1%
Senior Test Engineer1 · 11.1%
Technology Architect1 · 11.1%

Kokemustasot

70.0%Senior
Senior7 · 70.0%
Mid-Level2 · 20.0%
Manager1 · 10.0%

Rekrytointisijainnit

36.0%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland9 · 36.0%
Kotka, Finland5 · 20.0%
Rovaniemi, Finland5 · 20.0%
Tampere, Finland4 · 16.0%
Jyväskylä, Finland1 · 4.0%
Kymenlaakso, Finland1 · 4.0%

+2 lisää

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuAmmatillinen kehittyminen40 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenAzure20 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 10 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä IQI.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat40%
  • Ammatillinen kehittyminen40%
  • Ammatillinen kehittyminen ja kasvu10%
  • Ammatillisia kehittymismahdollisuuksia10%
  • Huippuasiantuntijoiden kanssa työskentely10%
  • IQI:n matkaan mukaan pääseminen suomen houkuttelevimmaksi IT-kumppaniksi10%
  • Kilpailukykyinen etupaketti 202610%
  • Mahdollisuus vaikuttaa arkkitehtuureihin ja toimintamalleihin10%
  • Sparraus ja yhteisön tuki10%
  • Tiimitapahtumat10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
89% kokoaikainen · 11% avoin hakemus
Etätyömahdollisuus
100% hybridi

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Azure 20%
  • Liiketoiminta-analyysi 20%
  • .NET 10%
  • APIs 10%
  • Agile-menetelmät 10%
  • Asiakasratkaisut 10%
  • Datan ja tekoälyn ymmärrys 10%
  • IT-ratkaisutuntemus 10%
  • Integraatioalustat 10%
  • Java 10%
  • Korttijärjestelmät 10%
  • Korttiteknologia 10%
  • Microsoft Azure 10%
  • Open Source 10%

Kielet

70%vaatii: suomi
40%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle IQI on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä IQI yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

IQI näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Senior Business Analyst, Business Analyst, Experienced systems developer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDIQI
companyNameIQI
hiringTrenddeclining
employerScore55
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct100
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.5681818181818181
growthScore0.4888888888888889
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid10
Onsite0
total10
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Senior Business Analyst2
Business Analyst1
Experienced systems developer1
Java Full Stack Developer1
Open Application1
Project Manager1
Senior Test Engineer1
Technology Architect1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland9
Kotka, Finland5
Rovaniemi, Finland5
Tampere, Finland4
Jyväskylä, Finland1
Kymenlaakso, Finland1
Lappi, Finland1
Uusimaa, Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-085
2026-011
2026-051
2026-093
2026-101