JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Jula-logo

Jula

CEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Jula: 6 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi myyjä ja myymäläpäällikkö.

Oletko työskennellyt yrityksessä Jula?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt6 avointa työpaikkaa
  • Osa-aikatöitä41 % ilmoituksista
  • Palkkaa harjoittelijoita10 ilmoitusta tähän mennessä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

6 avointa työpaikkaa: Jula

Kaikki työpaikat

Myyjä

Palkkaa ei ilmoitettu

VantaaPaikkasidonnainen työKeskitasoMääräaikainenSuomi

UusiKatso

Myyjä

Palkkaa ei ilmoitettu

VantaaPaikkasidonnainen työKeskitasoOsa-aikainenSuomi

UusiKatso

Myyjä

Palkkaa ei ilmoitettu

KirkkonummiPaikkasidonnainen työKeskitasoOsa-aikainenSuomi

UusiKatso

Myymäläpäällikkö

Palkkaa ei ilmoitettu

VantaaPaikkasidonnainen työEsimiesSuomi, Englanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Verkkomedian tuottaja

Palkkaa ei ilmoitettu

EspooHybridityöSenior-tasoSuomi, Englanti

Päivitetty 3 päivää sittenKatso

Myyjä

Palkkaa ei ilmoitettu

LahtiPaikkasidonnainen työKeskitasoOsa-aikainenSuomi

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 78 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Jula.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: vakaus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Liikunta- ja kulttuurietu32%
  • Joustavat työajat23%
  • Koulutusbudjetti15%
  • Laajennettu työterveyshuolto14%
  • Terveysedut13%
  • Henkilökunta-alennus12%
  • Koulutus- ja kehittymismahdollisuudet10%
  • Henkilöstöalennus5%
  • Rento ja luottamuksellinen työilmapiiri5%
  • Koulutus- ja kehittymismahdollisuuksia5%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
58% kokoaikainen · 41% osa-aikainen · 1% määräaikainen
Etätyömahdollisuus
95% paikan päällä · 5% hybridi

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Asiakaspalvelu 58%
  • Tiimityö 22%
  • Johtajuus 17%
  • Kassatyö 15%
  • Myynti 14%
  • Myyntitaidot 10%
  • Fyysinen aktiivisuus 6%
  • Hyllyttäminen 5%
  • Sujuva suomen ja englannin kieli 5%
  • Hyllytys 5%
  • Tiimin johtaminen 4%
  • Tuotetieto 4%
  • Myymälätoiminta 4%
  • Tiimityöskentely 4%

Kielet

90%vaatii: suomi
69%vaatii: englanti
71%toivoo: ruotsi (18 % vaatii)

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Jula kolmen viime vuoden aikana

6 työpaikkailmoitusta kuussa · 100% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 17 ilmoitusta, helmi 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

38.6%Sales Assistant
Sales Assistant27 · 38.6%
Assistant Store Manager11 · 15.7%
Store Manager10 · 14.3%
Team Leader9 · 12.9%
Sales Associate6 · 8.6%
Salesperson4 · 5.7%
Retail Store Manager2 · 2.9%
Customer Service Representative1 · 1.4%

+8 lisää

Kokemustasot

42.3%Manager
Manager33 · 42.3%
Mid-Level28 · 35.9%
Intern10 · 12.8%
Junior4 · 5.1%
Senior3 · 3.8%

Rekrytointisijainnit

30.6%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland11 · 30.6%
Lappeenranta, Finland7 · 19.4%
Espoo, Finland6 · 16.7%
Lahti, Finland4 · 11.1%
Seinäjoki, Finland4 · 11.1%
Joensuu, Finland4 · 11.1%

+23 lisää

Avoin hakemus: Jula

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Jula ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä Jula sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Jula näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Sales Assistant, Assistant Store Manager, Store Manager. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDJula
companyNameJula
hiringTrendgrowing
employerScore37.01
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct5
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore0.05128205128205128
stabilityScore0.6192074391220489
growthScore0.34595034595034596
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid4
Onsite74
total78
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Sales Assistant27
Assistant Store Manager11
Store Manager10
Team Leader9
Sales Associate6
Salesperson4
Retail Store Manager2
Customer Service Representative1
HR Generalist1
Manager1
Team Lead1
Marketing Manager1
eCOM Specialist1
Online Media Producer1
Customer Service Assistant1
Open application1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland11
Lappeenranta, Finland7
Espoo, Finland6
Lahti, Finland4
Seinäjoki, Finland4
Joensuu, Finland4
Tammisto, Finland4
Porvoo, Finland4
Hyvinkää, Finland3
Kaarina, Finland3
Kuopio, Finland3
Vantaa, Finland2
Vaasa, Finland2
Pirkkala, Finland2
Kirkkonummi, Finland2
Lohja, Finland2
Rovaniemi, Finland2
Finland2
Hämeenlinna, Finland2
Oulu, Finland1
Remote - Finland1
Ylöjärvi, Finland1
Konala, Finland1
Kotka, Finland1
East Helsinki, Finland1
Raisio, Finland1
Pori, Finland1
Kerava, Finland1
Jyväskylä, Suomi1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-104
2025-052
2025-072
2025-084
2025-093
2025-103
2025-112
2025-123
2026-012
2026-0217
2026-035
2026-0511
2026-075
2026-088
2026-097
2026-104