JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Mapbox-logo

Mapbox

CEmployer ScoreRekrytointi laskussa

Mapbox: 6 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi tekninen ohjelmapäällikkö ja koneoppimisinsinööri.

  • Rekrytoi nyt6 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea99 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen87 % etä- tai hybridityötä

6 avointa työpaikkaa: Mapbox

Kaikki työpaikat

Tekninen ohjelmapäällikkö III

Palkkaa ei ilmoitettu

SuomiHybridityöSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Koneoppimisinsinööri III

Palkkaa ei ilmoitettu

Helsinki, SuomiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Kokenut tekoälyinsinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

Helsinki, SuomiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Engineering Manager

Palkkaa ei ilmoitettu

SuomiHybridityöEsimiesEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Mapbox kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 38 ilmoitusta, touko 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa4työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea1%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

40.0%Software Development Engineer
Software Development Engineer16 · 40.0%
Manager5 · 12.5%
Big Data Software Engineer4 · 10.0%
EV Routing Engineer3 · 7.5%
Android Navigation SDK Engineer3 · 7.5%
Software Data Engineer3 · 7.5%
Data Engineer3 · 7.5%
Machine Learning Engineer3 · 7.5%

+52 lisää

Kokemustasot

41.0%Senior
Senior43 · 41.0%
Mid-Level40 · 38.1%
Manager17 · 16.2%
Executive4 · 3.8%
Director1 · 1.0%

Rekrytointisijainnit

50.5%Remote - Global
Remote - Global54 · 50.5%
Helsinki, Finland38 · 35.5%
Mapbox Helsinki, Finland8 · 7.5%
Finland3 · 2.8%
Mapbox UK2 · 1.9%
United Kingdom2 · 1.9%

+7 lisää

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Tyypillinen palkka17 400 €–23 600 €Kuukaudessa, ilmoituksissa joissa palkka kerrotaanSen työpaikkailmoituksista
Mainituin etuJoustavat työajat12 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenAWS21 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 105 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Mapbox.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: palkkaus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat12%
  • Mielenterveyden tuki2%
  • Hybrid/Etätyömahdollisuus2%
  • Koulutusbudjetti2%
  • Vakuutus2%
  • Ylimääräiset lomapäivät1%
  • Maksettu vapaa-aika ja pyhät1%
  • Perheystävälliset käytännöt1%
  • Fertilietti tuki1%
  • Vapaaehtoinen vapaa-aika1%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
13% paikan päällä · 18% hybridi · 69% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • AWS 21%
  • C++ 20%
  • Python 19%
  • SQL 11%
  • TypeScript 10%
  • Spark 10%
  • Java 8%
  • Docker 7%
  • Algoritmit 7%
  • Airflow 6%
  • JavaScript 6%
  • Hajautetut järjestelmät 6%
  • Node.js 6%
  • Kotlin 6%

Kielet

97%vaatii: englanti
1%vaatii: suomi
9%toivoo: ruotsi (1 % vaatii)

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Palkkatiedot

€17,400 – €23,600/moKuukausi

Keskimmäinen 50 %
Yhteensä 1 ilmoitus
Vertaile palkkoja ammateittain Suomessa

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Mapbox on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Mapbox yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Mapbox näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Software Development Engineer, Manager, Big Data Software Engineer. Ilmoituksiin perustuva mediaanipalkka-alue: €17400 – €23600 / month. Etätyöilmoitusten osuus: noin 69 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDMapbox
companyNameMapbox
hiringTrenddeclining
employerScore54
remotenessRemotePct69
remotenessHybridPct18
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.8824969025845955
flexibilityScore0.8666666666666667
stabilityScore0.44951829307202895
growthScore0.33878252331860575
Palkkatilastot ilmoituksista
TunnuslukuArvo
medianSalaryMin17412
medianSalaryMax23557
salaryPercentile2517412
salaryPercentile7523557
salarySampleSize1
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote72
Hybrid19
Onsite14
total105
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Software Development Engineer16
Manager5
Big Data Software Engineer4
EV Routing Engineer3
Android Navigation SDK Engineer3
Software Data Engineer3
Data Engineer3
Machine Learning Engineer3
Security Engineer2
3D Navigation Software Engineer2
Senior Manager2
Account Manager2
Support Engineer2
Director2
C++ Navigation Software Engineer2
Technical Recruiter2
Navigation API Engineer2
Maps API Engineer2
Senior Product Designer2
Navigation SDK Software Engineer (C++)2
Software Engineer2
Engineering Manager, HD Maps1
Specialist1
Software Development Engineer (C++)1
Staff Engineer1
Senior HR Business Partner1
Product Manager, Navigation1
C++ Maps Rendering Engineer1
Director of Product, Navigation1
Senior Cloud Platform Engineer1
Automation Engineer1
C++ Navigation & Positioning Engineer1
Executive1
Director of Engineering1
Logistics API Engineer1
Vice President1
Data Platform Engineer1
Navigation Manager1
Basemap / Data Pipeline Engineer1
Map Data Publication Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global54
Helsinki, Finland38
Mapbox Helsinki, Finland8
Finland3
Mapbox UK2
United Kingdom2
Remote - Europe2
Mapbox Germany2
Remote - North America2
United States1
Mapbox Poland1
Berlin, Germany1
Remote - Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-103
2024-042
2025-0538
2025-066
2025-0814
2025-104
2025-114
2026-013
2026-024
2026-031
2026-0410
2026-058
2026-063
2026-096
2026-104