JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Phantom-logo

Phantom

BEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Phantom: 10 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi data-insinööri ja luotettavuusinsinööri.

  • Rekrytoi nyt10 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

10 avointa työpaikkaa: Phantom

Kaikki työpaikat

Senior data-insinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Senior ohjelmistosuunnittelija (SRE)

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Tuoteturvallisuusinsinööri

~14 606–18 257 €/kk, arvio

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Staff Engineer, Full Stack (Trust, Safety & Risk)

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Alustan turvallisuussinsinööri

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Koneoppimisen insinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso
+4 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Phantom kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 7 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

12.5%Frontend Developer
Frontend Developer1 · 12.5%
Site Reliability Engineer1 · 12.5%
DevOps Engineer1 · 12.5%
VIP Account Manager1 · 12.5%
Backend Engineer1 · 12.5%
Staff Software Engineer1 · 12.5%
Frontend / Full-Stack Engineer1 · 12.5%
Staff Frontend Engineer1 · 12.5%

+8 lisää

Kokemustasot

93.8%Senior
Senior15 · 93.8%
Mid-Level1 · 6.3%

Rekrytointisijainnit

56.3%Remote - Global
Remote - Global9 · 56.3%
Remote7 · 43.8%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreBIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuJoustavat työajat75 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenKubernetes25 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 16 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Phantom.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat100%
  • Osakeoptiot / RSU50%
  • Lounasetu31%
  • Ylimääräiset lomapäivät25%
  • Hyvinvointietu25%
  • Rajoittamaton loma25%
  • Hyvinvointituki19%
  • 401(k)-työnantajaosuus13%
  • Etätyöstipendi13%
  • Rajaton loma13%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Kubernetes 25%
  • Terraform 19%
  • Docker 19%
  • Typescript 19%
  • Python 19%
  • Pulumi 19%
  • React 19%
  • OpenTelemetry 13%
  • Datadog 13%
  • TypeScript 13%
  • GitHub Actions 13%
  • Snowflake 13%
  • AWS 13%
  • A/B-testaus 13%

Kielet

100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Phantom on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Phantom yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Phantom näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Frontend Developer, Site Reliability Engineer, DevOps Engineer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDPhantom
companyNamePhantom
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore65
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.6915366033316572
growthScore0.71875
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote16
Hybrid0
Onsite0
total16
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Frontend Developer1
Site Reliability Engineer1
DevOps Engineer1
VIP Account Manager1
Backend Engineer1
Staff Software Engineer1
Frontend / Full-Stack Engineer1
Staff Frontend Engineer1
Data Scientist1
Data Engineer1
Software Engineer1
Product Security Engineer1
Staff Engineer, Full Stack1
Machine Learning Engineer1
Frontend / Full Stack Software Engineer1
Platform Security Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global9
Remote7
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-084
2026-097
2026-105