JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Phantom-logo

Phantom

AEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Phantom: 10 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi Data Scientist ja data-insinööri.

Oletko työskennellyt yrityksessä Phantom?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt10 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

10 avointa työpaikkaa: Phantom

Kaikki työpaikat

Senior data scientist

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Senior data-insinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 7 tuntia sittenKatso

Senior ohjelmistosuunnittelija (SRE)

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 7 tuntia sittenKatso

Tuoteturvallisuusinsinööri

~14 606–18 257 €/kk, arvio

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 7 tuntia sittenKatso

Staff Engineer, Full Stack (Trust, Safety & Risk)

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 7 tuntia sittenKatso

Alustan turvallisuussinsinööri

14 606–18 257 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 7 tuntia sittenKatso
+4 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 17 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Phantom.

A

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat100%
  • Osakeoptiot / RSU47%
  • Lounasetu29%
  • Ylimääräiset lomapäivät29%
  • Hyvinvointietu29%
  • Rajoittamaton loma24%
  • 401(k)-työnantajaosuus18%
  • Rajaton loma18%
  • Hyvinvointituki18%
  • Etätyöstipendi12%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Python 24%
  • Kubernetes 24%
  • Terraform 18%
  • Docker 18%
  • Typescript 18%
  • Snowflake 18%
  • A/B-testaus 18%
  • Pulumi 18%
  • React 18%
  • Datamallinnus 12%
  • OpenTelemetry 12%
  • Datadog 12%
  • TypeScript 12%
  • GitHub Actions 12%

Kielet

100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Phantom kolmen viime vuoden aikana

6 työpaikkailmoitusta kuussa

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 7 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

22.2%Data Scientist
Data Scientist2 · 22.2%
Frontend Developer1 · 11.1%
Site Reliability Engineer1 · 11.1%
DevOps Engineer1 · 11.1%
VIP Account Manager1 · 11.1%
Backend Engineer1 · 11.1%
Staff Software Engineer1 · 11.1%
Frontend / Full-Stack Engineer1 · 11.1%

+8 lisää

Kokemustasot

94.1%Senior
Senior16 · 94.1%
Mid-Level1 · 5.9%

Rekrytointisijainnit

58.8%Remote - Global
Remote - Global10 · 58.8%
Remote7 · 41.2%

Avoin hakemus: Phantom

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Phantom ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, jobs.ashbyhq.com. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Phantom sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Phantom näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: A. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Data Scientist, Frontend Developer, Site Reliability Engineer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDPhantom
companyNamePhantom
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore74.53
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.8899512533301782
growthScore0.9411764705882353
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote17
Hybrid0
Onsite0
total17
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Data Scientist2
Frontend Developer1
Site Reliability Engineer1
DevOps Engineer1
VIP Account Manager1
Backend Engineer1
Staff Software Engineer1
Frontend / Full-Stack Engineer1
Staff Frontend Engineer1
Data Engineer1
Software Engineer1
Product Security Engineer1
Staff Engineer, Full Stack1
Machine Learning Engineer1
Frontend / Full Stack Software Engineer1
Platform Security Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global10
Remote7
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-084
2026-097
2026-106