Picnic Finland-logo

Picnic Finland

Rekrytointi laskussa
Ruokaravintolat· Helsinki

Picnic Finland: 2 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi ravintolatyöntekijä ja vuoropäällikkö.

  • Rekrytoi nyt2 avointa työpaikkaa
  • Osa-aikatöitä88 % ilmoituksista
  • Työnantaja vuodesta 1991Työnantajarekisteri
  • Koottu 24 työpaikkailmoituksesta ja 7 julkisesta tietolähteestä

2 avointa työpaikkaa: Picnic Finland

Kaikki työpaikat

Työnantajan avoimet ilmoitukset Suomessa JobCrawlsin työpaikkahausta, uusimmat ensin.

Mitä tiedämme

Picnic Finland 4 faktana

  1. 2työpaikkailmoitusta kuussaNoin 2 työpaikkailmoitusta kuukaudessa viimeisen kolmen kuukauden aikana, tänään 2 avoinna.työpaikkailmoitukset
  2. 100%ilmoituksista vaatii suomea100 % sen kielivaatimukset kertovista ilmoituksista vaatii suomea.työpaikkailmoitukset
  3. 17,4 t. €julkisilta ostajilta 2025Julkiset ostajat maksoivat sille 17,4 t. € vuonna 2025.julkiset ostolaskut
  4. 1991työnantajarekisterissä vuodestaSe on ollut työnantajarekisterissä 1.1.1991 alkaen, eli se maksaa säännöllisesti palkkoja.PRH

Työskentely yrityksessä

Perustuu 24 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Picnic Finland.

D

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: palkkaus

Palkkaus
25%
Joustavuus
20%
Vakaus
20%
Kasvu
15%
Edut
10%
Läpinäkyvyys
10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
88% osa-aikainen · 13% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% paikan päällä

Palkkatiedot

€3,800 – €4,200/moKuukausi

Keskimmäinen 50 %€3 800 – €4 200

Yhteensä 1 ilmoitus

Vertaile palkkoja ammateittain Suomessa

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Työkenkäetu17%
  • Mahdollisuus kehittyä urallaan13%
  • Kotinetu8%
  • Mahdollisuus kehittyä urallaan kasvavassa ketjussa8%
  • -50% alennus tuotteista8%
  • Koulutusbudjetti4%
  • Kattava perehdytys4%
  • Välittävä oppimisympäristö4%
  • Mahdollisuus oppia ja kehittyä4%
  • 50 % alennus tuotteista4%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Asiakaspalvelu 38%
  • Kahvin valmistus 17%
  • Ruoan valmistus 13%
  • Esihenkilötaidot 8%
  • Ruoanvalmistus 8%
  • Myynti 8%
  • Tiimityöskentely 8%
  • Ravintolajohtaminen 4%
  • Ruokien valmistus 4%
  • Myyntihenkisyys 4%
  • Tiimien johtaminen 4%
  • Tiimin johtaminen 4%
  • Tiimityö 4%
  • Kahvin maailma 4%

Kielet

100%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Rekrytointi

Laskettu kaikista näkemistämme yrityksen Picnic Finland työpaikkailmoituksista, ei vain tänään avoimista.

Elinkaari

Picnic Finland kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
Rekisteri
202420252026

Huippu: 16 ilmoitusta, heinä 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

39.1%Restaurant Worker
Restaurant Worker9 · 39.1%
Shift Manager6 · 26.1%
Shift Supervisor3 · 13.0%
Restaurant staff1 · 4.3%
Restaurant Staff1 · 4.3%
Regional Manager1 · 4.3%
Part-time1 · 4.3%
Vuorovastaavaa Forum Kukontorin Picniciin!1 · 4.3%

+1 lisää

Kokemustasot

50.0%Manager
Manager12 · 50.0%
Mid-Level12 · 50.0%

Rekrytointisijainnit

35.0%Vantaa, Finland
Vantaa, Finland7 · 35.0%
Helsinki, Finland7 · 35.0%
Oulu, Finland2 · 10.0%
Rovaniemi, Finland2 · 10.0%
Tuusula, Finland1 · 5.0%
Jyväskylä, Finland1 · 5.0%

+4 lisää

Talous

Viralliset luvut julkisista rekistereistä. Jokainen kortti kertoo lähteensä.

Myynti julkiselle sektorille

Ostolaskut, jotka ostonsa julkaisevat julkiset ostajat ovat maksaneet yritykselle Picnic Finland: valtio sekä osa kaupungeista ja hyvinvointialueista. Muut ostajat eivät ole mukana.

17,4 t. €maksettu vuonna 2025

7 julkista ostajaa

  • Kunnat
  • Hyvinvointialueet
  • Valtio

Suurimmat ostajat, kaikki vuodet

  • Helsinki
    24,3 t. €
  • Vantaa
    2 t. €
  • Oulu
    1,2 t. €
  • Maa- ja metsätalousministeriön hallinnonala
    511 €
  • Varsinais-Suomen hyvinvointialue
    334 €

Julkaisijat ilmoittavat summat osin arvonlisäveron kanssa, osin ilman, joten pidä summia suuntaa antavina.

Lähteet: Valtiokonttori, tutkihankintoja.fi-ostolaskut (CC BY 4.0); Vantaan, Turun, Oulun, Jyväskylän ja Kuopion kaupungit; Pohjois-Savon ja Varsinais-Suomen hyvinvointialueet; HUS, Ostolaskujen avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 2025

Julkinen rahoitus

Valtiontuki2 myöntöä · viimeksi 2021
439,2 t. €

Lähde: Euroopan komissio, Valtiontukien avoimuusrekisteri (TAM) (EU reuse policy)

Yritystiedot

Rekisteritiedot

Y-tunnus
0789907-1
ALV-numero
FI07899071
Tila
Rekisterissä
Rekisteröintipäivä
20.3.1990
Työnantajarekisteri
1.1.1991 alkaen
Arvonlisäverorekisteri
1.6.1994 alkaen
Ennakkoperintärekisteri
1.3.1995 alkaen

Muut rekisteröidyt nimet

  • Piccafé
  • Ravintola Pikku Italia Ristorante
  • Kluuvi-Ravintolat

Lähde: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), YTJ:n avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 6.10.2026

Luvat

  • Anniskeluluvatensimmäinen myönnetty 2.3.2026

Lähde: Lupa- ja valvontavirasto, Alkoholielinkeinorekisteri (CC BY 4.0)

Sijainti

Ladataan karttaa…

Aikajana

Muutokset virallisissa rekistereissä, voitetut julkiset hankinnat ja ensimmäinen työpaikkailmoitus uudella alalla, uusin ensin.

  1. 12.5.2026Hallitus vaihtui
  2. 15.7.2025Hallitus vaihtui

Lähde: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), Kaupparekisterin ilmoitukset (CC BY 4.0)

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Picnic Finland on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Picnic Finland yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Picnic Finland näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). Toimiala: Ruokaravintolat. Sijainti: Helsinki. JobCrawls-työnantajapisteet: D. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Restaurant Worker, Shift Manager, Shift Supervisor. Ilmoituksiin perustuva mediaanipalkka-alue: €3800 – €4200 / month. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Auta meitä parantamaan JobCrawlsia: kirjaudu sisään synkronoidaksesi tallennetut työpaikat laitteiden välillä, tai lähetä palautetta milloin tahansa.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDPicnic Finland Oy
companyNamePicnic Finland Oy
industryEnRestaurants and cafeterias
industryFiRuokaravintolat
industrySvMatrestauranger
registryCityHelsinki
hiringTrenddeclining
employerScore36
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.8824969025845955
flexibilityScore0
stabilityScore0.4134271995540935
growthScore0.08333333333333331
Palkkatilastot ilmoituksista
TunnuslukuArvo
medianSalaryMin3800
medianSalaryMax4200
salaryPercentile253800
salaryPercentile754200
salarySampleSize1
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid0
Onsite24
total24
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Restaurant Worker9
Shift Manager6
Shift Supervisor3
Restaurant staff1
Restaurant Staff1
Regional Manager1
Part-time1
Vuorovastaavaa Forum Kukontorin Picniciin!1
Vuorovastaavaa Oulun Valkean Picniciin!1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Vantaa, Finland7
Helsinki, Finland7
Oulu, Finland2
Rovaniemi, Finland2
Tuusula, Finland1
Jyväskylä, Finland1
Kouvola, Finland1
Hyvinkää, Finland1
Espoo, Finland1
Porvoo, Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-041
2026-061
2026-0716
2026-082
2026-092
2026-102
Talousluvut (kun saatavilla)
TunnuslukuArvo
taxableIncome 20240
taxesTotal 20240
taxableIncome 20230
taxesTotal 20230
taxableIncome 20220
taxesTotal 20220
taxableIncome 20210
taxesTotal 20210
taxableIncome 20200
taxesTotal 20200
YTJ / kaupparekisteri
TunnuslukuArvo
registryBusinessId0789907-1
registryStatusregistered
registryRegistrationDate1990-03-20