JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Reaktor Innovations-logo

Reaktor Innovations

CEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus · Helsinki

Reaktor Innovations: 16 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi HR-liiketoimintakumppani ja alustainsinööri.

  • Rekrytoi nyt16 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea50 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen85 % etä- tai hybridityötä
  • Julkisen sektorin toimittaja2 hankintaa 2 vuodessa
  • Työnantaja vuodesta 2003Työnantajarekisteri

Koottu 20 työpaikkailmoituksesta ja 8 julkisesta tietolähteestä

16 avointa työpaikkaa: Reaktor Innovations

Kaikki työpaikat

Liiketoiminnan HR-johtaja

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöJohtajaEnglanti

UusiKatso

Senior-alustainsinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoSuomi, Englanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Henkilöstön kehittämisen ja muutoksen vetäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Johtava järjestelmäasiantuntija – puolustus ja turvallisuus

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoSuomi, Englanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Järjestelmän ylläpitäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso

Myynnin ja asiakkuuden johtaja

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöEsimiesSuomi, Englanti

Päivitetty 2 päivää sittenKatso
+10 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Reaktor Innovations kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
Rekisteri
Hankinnat
202420252026

Huippu: 9 ilmoitusta, elo 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa7työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea50%työpaikkailmoitukset
julkisilta ostajilta 202516,5 milj. €julkiset ostolaskut
julkista hankintaa 2 vuodessa2TED

Aikajana

  1. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)
  2. Voitti julkisen hankinnan: Oulun kaupunkiEU:n julkaisutoimisto
  3. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)
  4. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)
  5. Voitti julkisen hankinnan: Yleisradio OyEU:n julkaisutoimisto
  6. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)
  7. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)

Lähteet: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), Kaupparekisterin ilmoitukset (CC BY 4.0); EU:n julkaisutoimisto, TED-hankintailmoitukset (EU reuse policy)

Yleisimmät roolit

30.8%Full Stack Developer
Full Stack Developer4 · 30.8%
Lead Developer2 · 15.4%
System Administrator2 · 15.4%
Business Development Specialist1 · 7.7%
Native Mobile Developer1 · 7.7%
Developer1 · 7.7%
Sales & Account Manager1 · 7.7%
Head of Marketing1 · 7.7%

+7 lisää

Kokemustasot

45.0%Senior
Senior9 · 45.0%
Mid-Level7 · 35.0%
Executive2 · 10.0%
Director1 · 5.0%
Manager1 · 5.0%

Rekrytointisijainnit

65.2%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland15 · 65.2%
Turku, Finland3 · 13.0%
Tampere, Finland2 · 8.7%
Remote - Finland1 · 4.3%
Amsterdam, Netherlands1 · 4.3%
Lisbon, Portugal1 · 4.3%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuLounasetu75 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenPython45 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 20 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Reaktor Innovations.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Lounasetu100%
  • Laaja työterveyshuolto60%
  • Laaja vakuutuspaketti55%
  • Liikunta- ja kulttuurietu45%
  • Perheiden tuki40%
  • Laajennettu työterveyshuolto35%
  • Työsuhdepyörä35%
  • Hierontaetu35%
  • Subventoitu hieronta35%
  • Osakeoptiot / RSU25%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
15% paikan päällä · 85% hybridi

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Python 45%
  • PostgreSQL 40%
  • Node.js 35%
  • React 35%
  • CI/CD 35%
  • TypeScript 30%
  • Java 25%
  • Swift 25%
  • JavaScript 20%
  • Kotlin 20%
  • Clojure 15%
  • Palomuurit 15%
  • Scala 15%
  • Java/Scala/Kotlin 15%

Kielet

95%vaatii: englanti
50%vaatii: suomi

Ilmoituksissa mainitut ohjelmistot

  • AWS 1 ilmoitus
  • Azure 1 ilmoitus
  • Google Cloud 1 ilmoitus
  • Kubernetes 1 ilmoitus

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Talous

Viralliset luvut julkisista rekistereistä. Jokainen kortti kertoo lähteensä.

Verotettava tulo182,7 t. €Verohallinto, 2024
Maksetut verot37,8 t. €Verohallinto, 2024
Myynti julkiselle sektorille15 milj. €Vuonna 2024Julkisten ostolaskujen avoin data
Näytä kaikki

Taloustiedot

Yhteisön tuloverotus

VerovuosiVerotettava tuloMaksuunpannut verot
2024182,7 t. €37,8 t. €
20233,2 milj. €650 t. €
2022720,1 t. €146,5 t. €
20212,5 milj. €495,2 t. €
20204 milj. €805,1 t. €

Verotettava tulo on verotuksen luku, ei liikevaihto eikä kirjanpidon tulos. Se voi olla nolla kannattavallakin yrityksellä, esimerkiksi konsernissa.

Lähde: Verohallinnon julkiset verotiedot, CC BY 4.0.

Myynti julkiselle sektorille

Ostolaskut, jotka ostonsa julkaisevat julkiset ostajat ovat maksaneet yritykselle Reaktor Innovations: valtio sekä osa kaupungeista ja hyvinvointialueista. Muut ostajat eivät ole mukana.

16,5 milj. €maksettu vuonna 2025

8 julkista ostajaa

  • Kunnat
  • Valtio

Suurimmat ostajat, kaikki vuodet

  • Valtiovarainministeriön hallinnonala
    17,1 milj. €
  • Opetus- ja kulttuuriministeriön hallinnonala
    13 milj. €
  • Liikenne- ja viestintäministeriön hallinnonala
    1,5 milj. €
  • Jyväskylä
    16,8 t. €
  • Sosiaali- ja terveysministeriön hallinnonala
    12,8 t. €

Julkaisijat ilmoittavat summat osin arvonlisäveron kanssa, osin ilman, joten pidä summia suuntaa antavina.

Lähteet: Valtiokonttori, tutkihankintoja.fi-ostolaskut (CC BY 4.0); Vantaan, Turun, Oulun, Jyväskylän ja Kuopion kaupungit; Pohjois-Savon ja Varsinais-Suomen hyvinvointialueet; HUS, Ostolaskujen avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 2025

Voitetut julkiset hankinnat

2 EU-laajuista hankintapäätöstä viimeisen 24 kuukauden aikana

  1. 11.2.2026Varhaiskasvatuksen toiminnanohjausjärjestelmän (eVaka) kehitys- ja ylläpitokumppanuusOulun kaupunki · Ilmoitus 97007-2026
  2. 20.5.2025Yleisradio Oy - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Data scientist -asiantuntijat, suosittelujärjestelmätYleisradio Oy · Ilmoitus 322987-2025

Lähde: EU:n julkaisutoimisto, TED-hankintailmoitukset (EU reuse policy) · tilanne 11.2.2026

Julkinen rahoitus

Valtiontuki5 myöntöä · viimeksi 2026
5,5 milj. €
Muu suora EU-rahoitus23 myöntöä · viimeksi 2025
830,2 t. €

Lähteet: Euroopan komissio, Valtiontukien avoimuusrekisteri (TAM) (EU reuse policy); Euroopan komissio, Rahoituksen avoimuusjärjestelmä (FTS) (CC BY 4.0)

Yritystiedot

Y-tunnus1629284-5Kaupparekisteri
Rekisteröity2000Kaupparekisteri
Näytä kaikki

Rekisteritiedot

Y-tunnus
1629284-5
ALV-numero
FI16292845
Tila
Rekisterissä
Rekisteröintipäivä
7.11.2000
Työnantajarekisteri
1.4.2003 alkaen
Arvonlisäverorekisteri
3.11.2000 alkaen
Ennakkoperintärekisteri
3.11.2000 alkaen

Muut rekisteröidyt nimet

  • REAKTOR CREATIVE
  • Reaktor Innovations Ltd
  • Reaktor Innovations GmbH
  • Reaktor Innovations Ab

Lähde: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), YTJ:n avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 6.10.2026

Verkkosivujen teknologia

Tagienhallinta
Google Tag Manager

Lähde: JobCrawlsin analyysi: yrityksen verkkosivujen tarkistus · tilanne 6.10.2026

Sijainti

Ladataan karttaa…

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Reaktor Innovations on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Reaktor Innovations yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Reaktor Innovations näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). Toimiala: Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Sijainti: Helsinki. JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Full Stack Developer, Lead Developer, System Administrator. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDReaktor Innovations Oy
companyNameReaktor Innovations Oy
industryEnComputer programming activities
industryFiOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
industrySvDataprogrammering
registryCityHelsinki
hiringTrendstable
employerScore59
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct85
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore0.85
stabilityScore0.6862622560800902
growthScore0.475
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid17
Onsite3
total20
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Full Stack Developer4
Lead Developer2
System Administrator2
Business Development Specialist1
Native Mobile Developer1
Developer1
Sales & Account Manager1
Head of Marketing1
Head of Communications and Investor Relations1
AI Developer1
HR Business Partner1
Senior Native Mobile Developer1
Platform Engineer1
People Transformation Lead1
Machine Learning Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland15
Turku, Finland3
Tampere, Finland2
Remote - Finland1
Amsterdam, Netherlands1
Lisbon, Portugal1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-089
2026-095
2026-106
Talousluvut (kun saatavilla)
TunnuslukuArvo
taxableIncome 2024182730
taxesTotal 202437772
taxableIncome 20233234833
taxesTotal 2023649967
taxableIncome 2022720131
taxesTotal 2022146512
taxableIncome 20212461158
taxesTotal 2021495232
taxableIncome 20204010691
taxesTotal 2020805138
YTJ / kaupparekisteri
TunnuslukuArvo
registryBusinessId1629284-5
registryStatusregistered
registryRegistrationDate2000-11-07