JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Rusta-logo

Rusta

CEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Oletko työskennellyt yrityksessä Rusta?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Töitä ilman suomea22 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen91 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

Avoimet työpaikat

Kaikki työpaikat

Ei avoimia työpaikkoja juuri nyt.

Moni suomalainen työnantaja rekrytoi verkostojensa kautta, ei pelkästään ilmoituksilla. Ota suoraan yhteyttä yritykseen Rusta:

Työskentely yrityksessä

Perustuu 23 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Rusta.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Laajennettu työterveyshuolto9%
  • Joustavat työajat9%
  • Koulutusbudjetti4%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
87% kokoaikainen · 13% osa-aikainen
Etätyömahdollisuus
9% paikan päällä · 91% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Viestintätaidot 9%
  • Joustavuus 4%
  • Organisointikyky 4%
  • Asiakaspalvelu 4%
  • Tiimityöskentely 4%

Kielet

78%vaatii: suomi
4%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Rusta kolmen viime vuoden aikana

7 työpaikkailmoitusta kuussa · 78% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 16 ilmoitusta, touko 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

50.0%Summer Staff
Summer Staff9 · 50.0%
IT Application Specialist2 · 11.1%
Store System Specialist2 · 11.1%
Salesperson responsible for goods reception1 · 5.6%
Retail Salesperson1 · 5.6%
Senior HR Business Partner1 · 5.6%
Product Safety & Compliance Specialist1 · 5.6%
Store Manager1 · 5.6%

+5 lisää

Kokemustasot

56.5%Mid-Level
Mid-Level13 · 56.5%
Junior7 · 30.4%
Manager2 · 8.7%
Senior1 · 4.3%

Rekrytointisijainnit

91.3%Remote - Global
Remote - Global21 · 91.3%
Mariehamn, Finland2 · 8.7%

Avoin hakemus: Rusta

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Rusta ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä Rusta sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Rusta näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Summer Staff, IT Application Specialist, Store System Specialist. Etätyöilmoitusten osuus: noin 91 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDRusta
companyNameRusta
hiringTrendgrowing
employerScore49.39
remotenessRemotePct91
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore0.9130434782608695
stabilityScore0.3797134024829222
growthScore0.5217391304347826
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote21
Hybrid0
Onsite2
total23
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Summer Staff9
IT Application Specialist2
Store System Specialist2
Salesperson responsible for goods reception1
Retail Salesperson1
Senior HR Business Partner1
Product Safety & Compliance Specialist1
Store Manager1
Sales Assistant1
Process and Systems Specialist1
Property Manager Construction1
Salesperson1
Retail Sales Associate (Goods Reception)1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global21
Mariehamn, Finland2
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-101
2024-044
2025-122
2026-011
2026-021
2026-045
2026-0516
2026-081