JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Testlio-logo

Testlio

BEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Testlio: 2 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi maksuratkaisujen arkkitehti ja Payments Architect.

Oletko työskennellyt yrityksessä Testlio?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt2 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

2 avointa työpaikkaa: Testlio

Kaikki työpaikat

Maksuratkaisujen arkkitehti

Palkkaa ei ilmoitettu

Etytyö - Yhdysvallat +1EtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 8 tuntia sittenKatso

Payments Architect

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 8 tuntia sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 21 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Testlio.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU38%
  • Joustavat työajat19%
  • Joustava etätyö10%
  • Kannettavan tietokoneen korvaus5%
  • Etätyöympäristö5%
  • Ura- ja kehittymismahdollisuudet5%
  • Koulutustuki5%
  • Tuntipalkka5%
  • Joustava aikataulu5%
  • Joustava palkallinen vapaa5%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
53% sopimuspohjainen työ · 26% kokoaikainen · 16% keikkatyö · 5% osa-aikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Python 24%
  • TypeScript 19%
  • JavaScript 19%
  • React 19%
  • AWS 14%
  • GraphQL 14%
  • Node.js 14%
  • Kafka 10%
  • Mobiili- ja verkkotestaus 5%
  • Pankkisiirrot 5%
  • Quality Engineering 5%
  • Ammatillisten palveluiden toimitus 5%
  • Ohjelmistokehitysprosessit 5%
  • Confluence 5%

Kielet

100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Testlio kolmen viime vuoden aikana

3 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 8 ilmoitusta, elo 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

25.0%Manager
Manager3 · 25.0%
Software Tester2 · 16.7%
Freelance Tester2 · 16.7%
Quality Assurance Analyst1 · 8.3%
Ecosystem Partnerships Lead1 · 8.3%
Airport Tester1 · 8.3%
Tester1 · 8.3%
Engineering Manager, Product Features1 · 8.3%

+9 lisää

Kokemustasot

42.9%Mid-Level
Mid-Level9 · 42.9%
Manager5 · 23.8%
Executive2 · 9.5%
Intern2 · 9.5%
Senior2 · 9.5%
Director1 · 4.8%

Rekrytointisijainnit

36.0%Remote - EMEA
Remote - EMEA9 · 36.0%
Remote - Global8 · 32.0%
Remote - Europe4 · 16.0%
Remote - United States2 · 8.0%
Remote - Americas1 · 4.0%
Tórshavn, Faroe Islands1 · 4.0%

Avoin hakemus: Testlio

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Testlio ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, job-boards.greenhouse.io. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Testlio sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Testlio näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Manager, Software Tester, Freelance Tester. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDTestlio
companyNameTestlio
hiringTrendstable
employerScore53.73
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.5973856700553883
growthScore0.2698412698412698
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote21
Hybrid0
Onsite0
total21
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Manager3
Software Tester2
Freelance Tester2
Quality Assurance Analyst1
Ecosystem Partnerships Lead1
Airport Tester1
Tester1
Engineering Manager, Product Features1
Payments Solutions Architect1
Quality Engineer1
Business Owner Testing1
Payments Architect1
Software Engineer (Core Platform)1
IT Manager1
Director of Delivery1
Data Engineer1
Machine Learning Scientist1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - EMEA9
Remote - Global8
Remote - Europe4
Remote - United States2
Remote - Americas1
Tórshavn, Faroe Islands1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-088
2025-091
2025-102
2025-121
2026-023
2026-085
2026-092
2026-101