JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
UPS-logo

UPS

DEmployer ScoreRekrytointi laskussa

UPS: 1 avoin työpaikka juuri nyt, esimerkiksi asiakaspalvelija.

  • Rekrytoi nyt1 avoin työpaikka

1 avoin työpaikka: UPS

Kaikki työpaikat

Asiakaspalvelutoimihenkilö

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöKeskitasoSuomi, Englanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

UPS kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 4 ilmoitusta, touko 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa2työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea86%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

22.2%Driver
Driver4 · 22.2%
Terminal Worker4 · 22.2%
Delivery Driver3 · 16.7%
Customer Service Representative2 · 11.1%
Warehouse Worker2 · 11.1%
Center Clerk1 · 5.6%
Customer Service1 · 5.6%
Freight Forwarder1 · 5.6%

+5 lisää

Kokemustasot

95.7%Mid-Level
Mid-Level22 · 95.7%
Intern1 · 4.3%

Rekrytointisijainnit

83.3%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland20 · 83.3%
Remote - Global2 · 8.3%
FI - HELSINKI CENTER (FIHLS)1 · 4.2%
Vantaa, Finland1 · 4.2%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreDIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuKoulutus4 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenAsiakaspalvelu39 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 23 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä UPS.

D

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: vakaus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Koulutusbudjetti4%
  • Liikunta- ja kulttuurietu4%
  • Lounasetu4%
  • Koulutus4%
  • Mahdollisuus kehittyä suuressa kansainvälisessä yrityksessä4%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
85% kokoaikainen · 10% osa-aikainen · 5% pysyvä
Etätyömahdollisuus
78% paikan päällä · 13% hybridi · 9% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Asiakaspalvelu 39%
  • Fyysinen kunto 22%
  • Ajokyky 13%
  • Ajotaito 13%
  • Turvallisuustietoisuus 13%
  • Fyysinen kestävyys 9%
  • MS Office 9%
  • Postinumeroiden lukutaito 9%
  • Yövuorovalmius 9%
  • Asiakaskontaktit 4%
  • Asiakassuhteiden hallinta 4%
  • Asianratkaisu 4%
  • Kielitaito 4%
  • Kokemus ajamisesta 4%

Kielet

78%vaatii: suomi
74%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle UPS on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä UPS yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

UPS näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: D. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Driver, Terminal Worker, Delivery Driver. Etätyöilmoitusten osuus: noin 9 %.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDUPS
companyNameUPS
hiringTrenddeclining
employerScore32
remotenessRemotePct9
remotenessHybridPct13
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore0.21739130434782608
stabilityScore0.6088268901710545
growthScore0.18181818181818182
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote2
Hybrid3
Onsite18
total23
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Driver4
Terminal Worker4
Delivery Driver3
Customer Service Representative2
Warehouse Worker2
Center Clerk1
Customer Service1
Freight Forwarder1
Health & Safety Specialist1
Inside Sales Account Associate1
Preloader1
Transportation Worker1
Worker1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland20
Remote - Global2
FI - HELSINKI CENTER (FIHLS)1
Vantaa, Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-105
2025-054
2025-061
2025-091
2025-102
2025-111
2026-014
2026-044
2026-053
2026-082
2026-101