Visit Inari-logo

Visit Inari

DEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta · Inari

  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

Koottu 10 työpaikkailmoituksesta ja 8 julkisesta tietolähteestä

Avoimet työpaikat

Kaikki työpaikat

Ei avoimia työpaikkoja juuri nyt.

Visit Inari kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
Rekisteri
Uudet alatSiivous- ja kiinteistöpalvelut
202420252026

Huippu: 4 ilmoitusta, elo 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa2työpaikkailmoitukset
uusi ala 18 kuukaudessa1työpaikkailmoitukset
julkisilta ostajilta 20256,8 t. €julkiset ostolaskut
yhteisöveroa 2024120,5 t. €Verohallinto

Aikajana

  1. Ensimmäinen työpaikkailmoitus alalla Siivous- ja kiinteistöpalvelutJobCrawls
  2. Hallitus vaihtuiPatentti- ja rekisterihallitus (PRH)

Lähteet: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset; Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), Kaupparekisterin ilmoitukset (CC BY 4.0)

Yleisimmät roolit

20.0%Tarjoilija
Tarjoilija2 · 20.0%
Ravintolakokki2 · 20.0%
Wilderness Guide1 · 10.0%
Customer Service Professional1 · 10.0%
Kerrossiivooja1 · 10.0%
Outdoor Guide1 · 10.0%
Cook1 · 10.0%
Cleaner1 · 10.0%

Kokemustasot

80.0%Mid-Level
Mid-Level8 · 80.0%
Intern1 · 10.0%
Junior1 · 10.0%

Rekrytointisijainnit

100.0%Inari, Finland
Inari, Finland10 · 100.0%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreDIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuVälinevuokraetuut10 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenAsiakaspalvelu30 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 10 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Visit Inari.

D

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: vakaus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat10%
  • Välinevuokraetuut10%
  • Vakituinen työsuhde10%
  • Lounas tarjolla10%
  • Henkilöstömajoitus10%
  • Ystävällinen kansainvälinen tiimi10%
  • Perehdytys tehtävään10%
  • Ateriaetu10%
  • Lappiin sijoittuva monipuolinen työ10%
  • Tiimitoiminta10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% paikan päällä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Asiakaspalvelu 30%
  • Ruoanvalmistustekniikat 20%
  • Siivous 20%
  • Viinien tarjoilu 10%
  • Turvallisuusosaaminen 10%
  • Ruoka- ja juomapalvelu 10%
  • Ensiapu (perus) 10%
  • Majoitusala 10%
  • Alkoholijuomien tuntemus 10%
  • Ulkoilmajohtaminen 10%
  • Ruokasalin puhtauden varmistaminen 10%
  • Ravintola- ja juomapalvelu 10%
  • Ryhmässä työskentely ravintola- 10%
  • Veitsenkäyttö 10%

Kielet

100%vaatii: suomi
100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Talous

Viralliset luvut julkisista rekistereistä. Jokainen kortti kertoo lähteensä.

Verotettava tulo592,1 t. €Verohallinto, 2024
Maksetut verot120,5 t. €Verohallinto, 2024
Myynti julkiselle sektorille6,6 t. €Vuonna 2024Julkisten ostolaskujen avoin data
Näytä kaikki

Taloustiedot

Yhteisön tuloverotus

VerovuosiVerotettava tuloMaksuunpannut verot
2024592,1 t. €120,5 t. €
2023633,2 t. €128,8 t. €
2022632 t. €128,6 t. €
2020312,4 t. €63,5 t. €

Verotettava tulo on verotuksen luku, ei liikevaihto eikä kirjanpidon tulos. Se voi olla nolla kannattavallakin yrityksellä, esimerkiksi konsernissa.

Lähde: Verohallinnon julkiset verotiedot, CC BY 4.0.

Myynti julkiselle sektorille

Ostolaskut, jotka ostonsa julkaisevat julkiset ostajat ovat maksaneet yritykselle Visit Inari: valtio sekä osa kaupungeista ja hyvinvointialueista. Muut ostajat eivät ole mukana.

6,8 t. €maksettu vuonna 2025

7 julkista ostajaa

  • Kunnat
  • Valtio

Suurimmat ostajat, kaikki vuodet

  • Ympäristöministeriön hallinnonala
    4 t. €
  • Maa- ja metsätalousministeriön hallinnonala
    3,2 t. €
  • Opetus- ja kulttuuriministeriön hallinnonala
    2,6 t. €
  • Helsinki
    2,4 t. €
  • Oulu
    531 €

Julkaisijat ilmoittavat summat osin arvonlisäveron kanssa, osin ilman, joten pidä summia suuntaa antavina.

Lähteet: Valtiokonttori, tutkihankintoja.fi-ostolaskut (CC BY 4.0); Vantaan, Turun, Oulun, Jyväskylän ja Kuopion kaupungit; Pohjois-Savon ja Varsinais-Suomen hyvinvointialueet; HUS, Ostolaskujen avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 2025

Julkinen rahoitus

Valtiontuki5 myöntöä · viimeksi 2024
611,1 t. €

Lähde: Euroopan komissio, Valtiontukien avoimuusrekisteri (TAM) (EU reuse policy)

Yritystiedot

Y-tunnus2702265-6Kaupparekisteri
Rekisteröity2015Kaupparekisteri
Näytä kaikki

Rekisteritiedot

Y-tunnus
2702265-6
ALV-numero
FI27022656
Tila
Rekisterissä
Rekisteröintipäivä
27.7.2015
Työnantajarekisteri
3.8.2015 alkaen
Arvonlisäverorekisteri
3.8.2015 alkaen
Ennakkoperintärekisteri
3.8.2015 alkaen

Muut rekisteröidyt nimet

  • Visit Lapland Inari
  • Inari Igloos
  • Hotelli Inari
  • Inari Lake Hotel
  • Lake Inari Igloos
  • Northern Lights Cabins
  • Inari Aurora Hotel
  • Inari Aurora Resort
  • Lomakylä Inari
  • Kultahippu
Näytä kaikki 11
  • Kultahippu Hotels

Lähde: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), YTJ:n avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 6.10.2026

Luvat

  • Anniskeluluvatensimmäinen myönnetty 1.4.2016×4
  • Tavaraliikennelupa
  • Taksipalvelujen rekisteröinti

Lähteet: Traficom, Tieliikenteen luvat (CC BY 4.0); Lupa- ja valvontavirasto, Alkoholielinkeinorekisteri (CC BY 4.0)

Verkkosivujen teknologia

Analytiikka
Google Analytics
Mainonta
Meta Pixel
Sisällönhallinta
WordPress

Lähde: JobCrawlsin analyysi: yrityksen verkkosivujen tarkistus · tilanne 6.10.2026

Sijainti

Ladataan karttaa…

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Visit Inari on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Visit Inari yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Visit Inari näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). Toimiala: Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Sijainti: Inari. JobCrawls-työnantajapisteet: D. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Tarjoilija, Ravintolakokki, Wilderness Guide. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDVisit Inari Oy
companyNameVisit Inari Oy
industryEnOther reservation service and related activities
industryFiMuu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
industrySvTurist- och bokningsverksamhet
registryCityInari
hiringTrendgrowing
employerScore33
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore0
stabilityScore0.6130693606237085
growthScore0.3888888888888889
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid0
Onsite10
total10
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Tarjoilija2
Ravintolakokki2
Wilderness Guide1
Customer Service Professional1
Kerrossiivooja1
Outdoor Guide1
Cook1
Cleaner1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Inari, Finland10
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-022
2026-031
2026-071
2026-084
2026-092
Talousluvut (kun saatavilla)
TunnuslukuArvo
taxableIncome 2024592063
taxesTotal 2024120450
taxableIncome 2023633205
taxesTotal 2023128822
taxableIncome 2022631975
taxesTotal 2022128572
taxableIncome 20210
taxesTotal 20210
taxableIncome 2020312407
taxesTotal 202063540
YTJ / kaupparekisteri
TunnuslukuArvo
registryBusinessId2702265-6
registryStatusregistered
registryRegistrationDate2015-07-27