JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Alpaca-logo

Alpaca

BEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Alpaca: 12 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi yritystapahtumien tuotepäällikkö ja projektinjohtaja.

Oletko työskennellyt yrityksessä Alpaca?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt12 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

12 avointa työpaikkaa: Alpaca

Kaikki työpaikat

Yritystapahtumien tuotepäällikkö

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Projektinjohtaja

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Due Diligence -analyytikko

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Rahoitusriskien hallinnoija

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöEsimiesEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Kokenut ohjelmistosuunnittelija - Clearing

Palkkaa ei ilmoitettu

EurooppaEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso

Kokenut ohjelmistokehittäjä - Market Data

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 18 tuntia sittenKatso
+6 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 25 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Alpaca.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU72%
  • Osakeoptiot20%
  • Kilpailukykyinen palkka20%
  • Kuukausittainen stipendio: 150 USD Brex-kortin kautta12%
  • Etäystävällinen kulttuuri12%
  • Terveysedut8%
  • Joustavat työajat8%
  • Kertaluonteinen 500 USD aloitusraha4%
  • Kotiin toimitettava työtila 500 USD4%
  • Kuukausittainen stipendio: USD 150 Brex-kortilla4%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Kubernetes 36%
  • Go 32%
  • Python 24%
  • SQL 24%
  • PostgreSQL 20%
  • gRPC 12%
  • Automaatio 12%
  • Linux 12%
  • GCP 12%
  • CI/CD 12%
  • Websockets 8%
  • C/C++ 8%
  • Terraform 8%
  • Docker 8%

Kielet

96%vaatii: englanti
4%vaatii: Inglise

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Alpaca kolmen viime vuoden aikana

8 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 11 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

40.0%Software Engineer
Software Engineer6 · 40.0%
Analytics Engineer2 · 13.3%
Trading Operations Associate2 · 13.3%
Solutions Engineer1 · 6.7%
Custody Manager1 · 6.7%
Brokerage Operations Manager1 · 6.7%
Site Reliability Engineer1 · 6.7%
Fullstack Engineer1 · 6.7%

+10 lisää

Kokemustasot

56.0%Senior
Senior14 · 56.0%
Mid-Level8 · 32.0%
Manager3 · 12.0%

Rekrytointisijainnit

38.5%Remote - EMEA
Remote - EMEA10 · 38.5%
Remote - Global7 · 26.9%
Remote - Europe4 · 15.4%
Remote - Anywhere2 · 7.7%
Remote2 · 7.7%
Singapore, Singapore1 · 3.8%

Avoin hakemus: Alpaca

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Alpaca ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, job-boards.greenhouse.io. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Alpaca sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Alpaca näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Software Engineer, Analytics Engineer, Trading Operations Associate. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDAlpaca
companyNameAlpaca
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore58
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.6934314575050762
growthScore0.53
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote25
Hybrid0
Onsite0
total25
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Software Engineer6
Analytics Engineer2
Trading Operations Associate2
Solutions Engineer1
Custody Manager1
Brokerage Operations Manager1
Site Reliability Engineer1
Fullstack Engineer1
Engineer Team Lead1
IT Operations1
People Operations1
Financial Risk Manager1
Crypto Operations Associate1
Project Manager1
Product Manager, Corporate Actions1
Software Development Engineer in Test1
Due Diligence Analyst1
Incident Commander1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - EMEA10
Remote - Global7
Remote - Europe4
Remote - Anywhere2
Remote2
Singapore, Singapore1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-087
2026-0911
2026-107