JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Correlation One-logo

Correlation One

BEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Correlation One: 10 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi datakeskustekniikan opetusavustaja ja operatiivisen johtamisen opettaja.

Oletko työskennellyt yrityksessä Correlation One?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt10 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä
  • Osa-aikatöitä38 % ilmoituksista

10 avointa työpaikkaa: Correlation One

Kaikki työpaikat

Datakeskusteknikerien opetusavustaja

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöKeskitasoSopimuspohjainen työEnglanti

UusiKatso

Johtava opettaja: operatiivinen johtaminen

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoSopimuspohjainen työEnglanti

Päivitetty 3 tuntia sittenKatso

Kyberturvallisuuden johtava kouluttaja

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoSopimuspohjainen työEnglanti

Päivitetty 3 tuntia sittenKatso

Japanin kielen käännöstoimittaja

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöKeskitasoSopimuspohjainen työJapani, Englanti

Päivitetty 3 tuntia sittenKatso

Lead Instructor: Aerospace Technician

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 3 tuntia sittenKatso

Pääopettaja

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 3 tuntia sittenKatso
+4 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 21 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Correlation One.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU5%
  • Urasuuntuneet mahdollisuudet5%
  • Joustavuus ja omistajuus5%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
38% osa-aikainen · 33% sopimuspohjainen työ · 24% kokoaikainen · 5% avoin hakemus
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Zoom 19%
  • Opetussuunnitelman kehittäminen 14%
  • SQL 14%
  • Slack 14%
  • Claude 10%
  • Pumble 10%
  • Mentorointi 10%
  • ChatGPT 10%
  • Codio 10%
  • Triage 10%
  • Google Meet 10%
  • Microsoft Office 10%
  • Copilot 10%
  • Verkko-opetus 10%

Kielet

100%vaatii: englanti
14%vaatii: japani

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Correlation One kolmen viime vuoden aikana

7 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 12 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

23.1%Instructor
Instructor3 · 23.1%
Lead Instructor3 · 23.1%
Curriculum Developer2 · 15.4%
Data Center Technician Teaching Assistant1 · 7.7%
Teaching Assistant1 · 7.7%
Data Center Teaching Assistant1 · 7.7%
AI Coach1 · 7.7%
Data Center Instructor1 · 7.7%

+8 lisää

Kokemustasot

57.1%Senior
Senior12 · 57.1%
Mid-Level7 · 33.3%
Intern2 · 9.5%

Rekrytointisijainnit

66.7%Remote - Global
Remote - Global14 · 66.7%
Remote3 · 14.3%
remote - EMEA2 · 9.5%
Remote: EMEA1 · 4.8%
Remote - Europe1 · 4.8%

Avoin hakemus: Correlation One

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Correlation One ilman ilmoitusta:

  1. Aloita yrityksen urasivuilta, job-boards.greenhouse.io. Moni työnantaja ottaa avoimia hakemuksia vastaan siellä.
  2. Seuraa yritystä Correlation One sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Correlation One näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Instructor, Lead Instructor, Curriculum Developer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDCorrelation One
companyNameCorrelation One
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore59.01
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore1
stabilityScore0.7327387580875756
growthScore0.5714285714285714
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote21
Hybrid0
Onsite0
total21
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Instructor3
Lead Instructor3
Curriculum Developer2
Data Center Technician Teaching Assistant1
Teaching Assistant1
Data Center Teaching Assistant1
AI Coach1
Data Center Instructor1
Data Coach1
Operations Leadership Instructor1
Teaching Assistant: Supply Chain Analyst1
GenAI Instructor1
Japanese Translation Editor1
Data Engineer1
Cybersecurity Instructor1
Data Center Technician1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global14
Remote3
remote - EMEA2
Remote: EMEA1
Remote - Europe1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-083
2026-0912
2026-106