JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
DoiT-logo

DoiT

CEmployer ScoreRekrytointi tasaista

DoiT: 10 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi yritysjärjestelmien järjestelmänvalvoja ja yritysjärjestelmien ylläpitäjä.

  • Rekrytoi nyt10 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

10 avointa työpaikkaa: DoiT

Kaikki työpaikat

Yritysjärjestelmien ylläpitäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 9 tuntia sittenKatso

Yritysjärjestelmien ylläpitäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 9 tuntia sittenKatso

Full-Stack Engineer

Palkkaa ei ilmoitettu

Remote EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 9 tuntia sittenKatso

Senior Full-Stack Engineer - AI Cost Visibility- Puola (Etä)

Palkkaa ei ilmoitettu

EMEAEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 9 tuntia sittenKatso
+4 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

DoiT kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 20 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa9työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea0%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

20.0%Platform Engineer
Platform Engineer4 · 20.0%
Product Analyst3 · 15.0%
Enterprise Systems Administrator3 · 15.0%
Full-Stack Engineer2 · 10.0%
Cloud Architect2 · 10.0%
Senior Growth Manager2 · 10.0%
Data Engineer2 · 10.0%
Growth Manager2 · 10.0%

+6 lisää

Kokemustasot

69.2%Senior
Senior18 · 69.2%
Mid-Level8 · 30.8%

Rekrytointisijainnit

59.3%Remote EMEA
Remote EMEA16 · 59.3%
Remote - EMEA7 · 25.9%
Remote - Global3 · 11.1%
Remote - Europe1 · 3.7%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuJoustavat työajat92 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenSQL31 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 26 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä DoiT.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat100%
  • Osakeoptiot / RSU62%
  • Rajoittamaton loma42%
  • Vanhempainvapaa42%
  • Terveysvakuutus38%
  • Kotitoimiston korvaus27%
  • Ammatillinen kehitysapuraha19%
  • Kotitoimiston tuki19%
  • Ammatillinen kehitys stipendio15%
  • Osakeoptio12%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
81% kokoaikainen · 19% sopimuspohjainen työ
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • SQL 31%
  • Python 19%
  • Go 15%
  • TypeScript 15%
  • Terraform 15%
  • AWS 15%
  • dbt 15%
  • Salesforce Sales Cloud 12%
  • HubSpot 12%
  • ABM 12%
  • Salesforce Flow 12%
  • Mixpanel 12%
  • Segment 12%
  • SOQL 12%

Kielet

96%vaatii: englanti
4%vaatii: Englantia

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle DoiT on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä DoiT yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

DoiT näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Platform Engineer, Product Analyst, Enterprise Systems Administrator. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDDoiT
companyNameDoiT
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore58
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.518830475381321
growthScore0.5961538461538461
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote26
Hybrid0
Onsite0
total26
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Platform Engineer4
Product Analyst3
Enterprise Systems Administrator3
Full-Stack Engineer2
Cloud Architect2
Senior Growth Manager2
Data Engineer2
Growth Manager2
NetSuite Systems Engineer1
Technical Product Owner1
Senior Growth Marketing Manager1
Full Stack Engineer1
Senior Cloud Architect1
Senior Full-Stack Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote EMEA16
Remote - EMEA7
Remote - Global3
Remote - Europe1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-083
2026-0920
2026-103