JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
NCC Industry-logo

NCC Industry

CEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Rakennuspaikan valmistelutyöt · Helsinki

NCC Industry Oy is an employer focused on creating a healthy and safe working environment through systematic occupational health and safety work. The company emphasizes diversity and an inclusive culture to improve business results and the shared work environment.

Lähde: Palkkiot ja edut, tontit

Oletko työskennellyt yrityksessä NCC Industry?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Julkisen sektorin toimittaja6 hankintaa 2 vuodessa
  • Työnantaja vuodesta 2003Työnantajarekisteri

Koottu 10 työpaikkailmoituksesta ja 6 julkisesta tietolähteestä

Avoimet työpaikat

Kaikki työpaikat

Ei avoimia työpaikkoja juuri nyt.

Moni suomalainen työnantaja rekrytoi verkostojensa kautta, ei pelkästään ilmoituksilla. Ota suoraan yhteyttä yritykseen NCC Industry:

Työskentely yrityksessä

Perustuu 10 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä NCC Industry.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: vakaus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Kilpailukykyinen palkka20%
  • Hyvinvointietu10%
  • Laajennettu työterveyshuolto10%
  • Joustavat työajat10%
  • Joustava työskentelytapa10%
  • Uramahdollisuudet10%
  • Ura- ja kehittymismahdollisuudet10%
  • Wellbeing-etu10%
  • Mehiläisen työterveyspalvelut10%
  • Koulutusbudjetti10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
80% paikan päällä · 20% hybridi

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Aktiivinen tiedonkulku 10%
  • Aikataulutus 10%
  • Kustannusten seuranta 10%
  • Ennustaminen 10%
  • Hallinto 10%
  • Arkkitehtoninen suunnittelu 10%
  • Nykyaikaiset työskentelytavat 10%
  • Rakennusjohtaminen 10%
  • Kustannusten hallinta 10%
  • Dokumentointi 10%
  • Viestintä 10%
  • Kustannusseuranta 10%
  • Suomen kieli 10%
  • Projektinhallinta 10%

Kielet

80%vaatii: englanti
70%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

NCC Industry kolmen viime vuoden aikana

4 työpaikkailmoitusta kuussa

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
Hankinnat
202420252026

Huippu: 7 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

22.2%Site Engineer
Site Engineer2 · 22.2%
Category Manager1 · 11.1%
Senior Construction Site Manager1 · 11.1%
Construction Supervisor1 · 11.1%
Head of Cost Management1 · 11.1%
Planning Manager1 · 11.1%
Segment Lead1 · 11.1%
Design Manager1 · 11.1%

+1 lisää

Kokemustasot

60.0%Senior
Senior6 · 60.0%
Manager2 · 20.0%
Director1 · 10.0%
Mid-Level1 · 10.0%

Rekrytointisijainnit

60.0%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland6 · 60.0%
Turku, Finland3 · 30.0%
Helsi nki, Finland1 · 10.0%

Yritystiedot

Rekisteritiedot

Y-tunnus
1765515-0
ALV-numero
FI17655150
Tila
Rekisterissä
Rekisteröintipäivä
20.5.2002
Työnantajarekisteri
1.1.2003 alkaen
Arvonlisäverorekisteri
1.1.2003 alkaen
Ennakkoperintärekisteri
1.1.2003 alkaen

Muut rekisteröidyt nimet

  • Valtatie

Lähde: Patentti- ja rekisterihallitus (PRH), YTJ:n avoin data (CC BY 4.0) · tilanne 29.10.2026 · Datan käyttö

Hyvä tietää

Edut

Benefits include competitive salaries, pensions, insurance, bonuses, and digital pension counseling. Employees have access to comprehensive occupational health services, lunch benefits, sports and recreation perks, and discounted holiday cottages and apartments.

Arvot

The company values a safe, open, and inclusive culture where diversity is embraced and every employee is respected.

Etätyö

Remote work and flexible working hours are available by agreement.

Yhteystiedot

Omistus ja brändit

Välitön emoyhtiö
NCC INDUSTRY NORDIC AKTIEBOLAG (SE)
Konsernin emoyhtiö
NCC AKTIEBOLAG (SE)

Lähde: GLEIF, LEI- ja konsernisuhdetiedot (CC0) · Datan käyttö

Sijainti

Kartat tulevat Mapboxilta, joka tallentaa selaimeesi kävijätunnisteen ja käsittelee tietoja Yhdysvalloissa. Kartat latautuvat, kun sallit toiminnalliset evästeet.

Lisää yrityksestä NCC Industry myynti- ja liiketoimintatiimeille

  • Myynti julkiselle sektorille

    Vuosittain, 4 julkiselta ostajalta

  • Voitetut julkiset hankinnat

    6 hankintaa viimeisen 2 vuoden aikana

  • Vertailu toimialaan

    Liikevaihto, tulos ja kasvu verrattuna samankaltaisiin yrityksiin

  • Verkkosivujen teknologia

    Työkalut ja palvelut, joilla yrityksen verkkosivut toimivat

  • Yhteystavat

    Yhteiset sähköpostiosoitteet ja puhelinnumerot osastoittain

  • Yrityksen aikajana

    6 päivättyä tapahtumaa: hankinnat, rekisterimuutokset, uudet rekrytointialat

  • Hälytykset yrityksestä NCC Industry

    Tieto, kun yritys alkaa rekrytoida uudelle alalle, voittaa hankinnan tai vaihtaa omistajaa

Meillä on yrityksestä NCC Industry myös nämä tiedot. Ne tulevat JobCrawls Prospectoriin, työkaluumme, jolla löydät ja seuraat yrityksiä, joille myydä.

Katso, mitä Prospector tekee

Liity siellä listalle, niin lähetämme sähköpostia, kun se avautuu.

Avoin hakemus: NCC Industry

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen NCC Industry ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä NCC Industry sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

NCC Industry näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). Toimiala: Rakennuspaikan valmistelutyöt. Sijainti: Helsinki. JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Site Engineer, Category Manager, Senior Construction Site Manager. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDNCC Industry Oy
companyNameNCC Industry Oy
industryEnSite preparation
industryFiRakennuspaikan valmistelutyöt
industrySvMark- och grundarbeten
registryCityHelsinki
hiringTrendstable
employerScore43.66
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct20
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore0.2
stabilityScore0.6598493284750963
growthScore0.6
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid2
Onsite8
total10
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Site Engineer2
Category Manager1
Senior Construction Site Manager1
Construction Supervisor1
Head of Cost Management1
Planning Manager1
Segment Lead1
Design Manager1
Sales Manager1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland6
Turku, Finland3
Helsi nki, Finland1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-071
2026-083
2026-097
Talousluvut (kun saatavilla)
TunnuslukuArvo
taxableIncome 20240
taxesTotal 20240
taxableIncome 20230
taxesTotal 20230
taxableIncome 20220
taxesTotal 20220
taxableIncome 20210
taxesTotal 20210
taxableIncome 20200
taxesTotal 20200
YTJ / kaupparekisteri
TunnuslukuArvo
registryBusinessId1765515-0
registryStatusregistered
registryRegistrationDate2002-05-20