JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Offchain Labs-logo

Offchain Labs

BEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Offchain Labs: 6 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi backend-insinööri ja Kokenut Backend-kehittäjä.

  • Rekrytoi nyt6 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

6 avointa työpaikkaa: Offchain Labs

Kaikki työpaikat

Kokenut Backend-insinööri

14 128–21 251 €/kk

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Kokenut Backend-kehittäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Tietoturva-asiantuntija

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Head of Enterprise

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Kokenut tunkeutumistestaaja (AWS)

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Seniori Backend-kehittäjä

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 23 tuntia sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Offchain Labs kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 5 ilmoitusta, loka 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

30.0%Backend Engineer
Backend Engineer3 · 30.0%
Business Development Associate1 · 10.0%
Finance Leader1 · 10.0%
Head of Enterprise1 · 10.0%
PR & Communications Manager1 · 10.0%
Penetration Tester1 · 10.0%
Security Engineer1 · 10.0%
Senior Backend Engineer1 · 10.0%

Kokemustasot

60.0%Senior
Senior6 · 60.0%
Executive2 · 20.0%
Mid-Level2 · 20.0%

Rekrytointisijainnit

60.0%Remote
Remote6 · 60.0%
Remote - Global4 · 40.0%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreBIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etu401(k)-työnantajaosuus60 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenGo40 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 10 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Offchain Labs.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • 401(k)-työnantajaosuus60%
  • Ammatillinen korvausohjelma30%
  • Hyvinvointietu20%
  • Osakeoptiot / RSU20%
  • Wellness-tuki20%
  • Remote-first globaali työvoima + NY-toimisto20%
  • Hyvinvointituki20%
  • NY-toimisto20%
  • Hammas- ja näkövakuutus10%
  • Etätyö ensin – globaali työvoima10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Go 40%
  • Rust 30%
  • Kubernetes 30%
  • WebAssembly 20%
  • AWS 20%
  • Hajautetut järjestelmät 20%
  • ERP-järjestelmät 10%
  • Kassanhallinta 10%
  • SOC2/ISO 27001/NIST CSF 10%
  • Allekirjoitus 10%
  • WASM 10%
  • Nuclei 10%
  • Lohkoketju 10%
  • WebAuthn 10%

Kielet

100%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Offchain Labs on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Offchain Labs yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Offchain Labs näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Backend Engineer, Business Development Associate, Finance Leader. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDOffchain Labs
companyNameOffchain Labs
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore61
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.6564585653306515
growthScore0.55
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote10
Hybrid0
Onsite0
total10
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Backend Engineer3
Business Development Associate1
Finance Leader1
Head of Enterprise1
PR & Communications Manager1
Penetration Tester1
Security Engineer1
Senior Backend Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote6
Remote - Global4
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-083
2026-092
2026-105