Sine Engineering-logo

Sine Engineering

DEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Sine Engineering: 20 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi sulautettujen ohjelmistojen insinööri ja RF-laitteistoinsinööri.

  • Rekrytoi nyt20 avointa työpaikkaa
  • Töitä ilman suomea95 % ilmoituksista

20 avointa työpaikkaa: Sine Engineering

Kaikki työpaikat

Työnantajan avoimet ilmoitukset Suomessa JobCrawlsin työpaikkahausta, uusimmat ensin.

Sulautettujen järjestelmien insinööri

~2 487–3 069 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työSenior-tasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso

RF-laitteistoinsinööri

~2 500–3 071 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työKeskitasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso

Antennisuunnittelija

~2 500–3 071 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työSenior-tasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso

Hardware Engineer

~2 520–3 112 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työKeskitasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso

Silicon Engineering Manager

~2 500–3 071 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työSenior-tasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso

QA-johtava insinööri

~2 500–3 071 €/kk, arvio

TamperePaikkasidonnainen työSenior-tasoKokoaikainenEnglanti

Nähty 2 päivää sittenjobs.ashbyhq.comKatso
+14 lisää paikkaa
työpaikkailmoitusta kuussa20työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea5%työpaikkailmoitukset

Rekrytointi

Yleisimmät roolit

12.5%Engineering Program Manager
Engineering Program Manager1 · 12.5%
Security Engineer1 · 12.5%
Purchasing Specialist1 · 12.5%
Hardware Security Engineer1 · 12.5%
Frequency & Regulatory Compliance Specialist1 · 12.5%
Antenna Design Engineer1 · 12.5%
Silicon Engineer1 · 12.5%
DSP Software Engineer1 · 12.5%

+12 lisää

Kokemustasot

50.0%Senior
Senior10 · 50.0%
Mid-Level8 · 40.0%
Manager2 · 10.0%

Rekrytointisijainnit

90.9%Tampere, Finland
Tampere, Finland20 · 90.9%
Remote - Finland1 · 4.5%
Remote - Ukraine1 · 4.5%

Työskentely yrityksessä

Perustuu 20 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Sine Engineering.

D

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% paikan päällä

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Lounasetu70%
  • Liikunta- ja kulttuurietu70%
  • Laajennettu työterveyshuolto50%
  • Tapaturma- / henkivakuutus40%
  • Joustavat työajat35%
  • Hyvinvointietu15%
  • Vuosittainen budjetti laitteisiin, työkaluihin, kirjoihin ja oppimateriaaleihin15%
  • Työpuhelin10%
  • Suojattua keskittymisaikaa ja vähän tarpeettomia kokouksia10%
  • Ylityö korvataan tai hyvitetään10%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Azure DevOps 25%
  • Jira 25%
  • Python 20%
  • Altium Designer 15%
  • Antennisuunnittelu 10%
  • FCC-sertifiointi 10%
  • Projektinhallintatyökalut 10%
  • RED-sertifiointi 10%
  • C++ 10%
  • UART 10%
  • CE-sertifiointi 10%
  • RF 10%
  • KiCad 10%
  • Laboratoriomittaukset 5%

Kielet

100%vaatii: englanti
5%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Sine Engineering on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Sine Engineering yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Sine Engineering näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: D. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Engineering Program Manager, Security Engineer, Purchasing Specialist. Etätyöilmoitusten osuus: noin 0 %.

Auta meitä parantamaan JobCrawlsia: kirjaudu sisään synkronoidaksesi tallennetut työpaikat laitteiden välillä, tai lähetä palautetta milloin tahansa.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDSine Engineering
companyNameSine Engineering
hiringTrendstable
employerScore35
remotenessRemotePct0
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore0
stabilityScore0.5
growthScore0.5
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote0
Hybrid0
Onsite20
total20
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Engineering Program Manager1
Security Engineer1
Purchasing Specialist1
Hardware Security Engineer1
Frequency & Regulatory Compliance Specialist1
Antenna Design Engineer1
Silicon Engineer1
DSP Software Engineer1
Hardware Engineer1
Field Operations & Integration Manager1
Embedded Software Engineer1
Physical Design Engineer1
Wireless Protocols & Algorithms Architect1
QA Lead Engineer1
Silicon Engineering Manager1
Technical Program Manager1
RF Hardware Engineer1
Silicon Architect1
DSP Silicon Software Engineer1
UAV Pilot & Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Tampere, Finland20
Remote - Finland1
Remote - Ukraine1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-1020