JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Sourcegraph-logo

Sourcegraph

CEmployer ScoreRekrytointi tasaista

Sourcegraph: 9 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi vaatimustenmukaisuuspäällikkö ja enterprise-asiakkuusjohtaja.

  • Rekrytoi nyt9 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

9 avointa työpaikkaa: Sourcegraph

Kaikki työpaikat

Vaatimustenmukaisuuspäällikkö

7 515–10 058 €/kk

GlobaaliEtätyöEsimiesEnglanti

Päivitetty 15 tuntia sittenKatso

Enterprise-asiakkuusjohtaja

12 050–24 100 €/kk

GlobaaliEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 15 tuntia sittenKatso

Commercial Account Executive

6 682–13 364 €/kk

GlobaaliEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 15 tuntia sittenKatso

Myynnin kehitys-edustaja, tiimivetäjä

8 691–12 415 €/kk

GlobaaliEtätyöEsimiesEnglanti

Päivitetty 3 päivää sittenKatso

ML- ja agenttiset järjestelmäinsinööri [IC4]

~12 853 €/kk, arvio

GlobaaliEtätyöAsiantuntijaEnglanti

Päivitetty 15 tuntia sittenKatso

Asiakassuositusjohtaja

7 057–8 822 €/kk

Yhdysvallat, Remote - YhdysvallatEtätyöYlin johtoEnglanti

Päivitetty 15 tuntia sittenKatso
+3 lisää paikkaa

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Sourcegraph kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 8 ilmoitusta, syys 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

22.2%Software Engineer
Software Engineer2 · 22.2%
Security Engineer1 · 11.1%
Senior Product Marketing Manager1 · 11.1%
Product Manager1 · 11.1%
Compliance Manager1 · 11.1%
Sales Development Representative1 · 11.1%
ML & Agentic Systems Engineer1 · 11.1%
Commercial Account Executive1 · 11.1%

+6 lisää

Kokemustasot

33.3%Executive
Executive5 · 33.3%
Senior4 · 26.7%
Manager2 · 13.3%
Expert2 · 13.3%
Intern1 · 6.7%
Mid-Level1 · 6.7%

Rekrytointisijainnit

46.7%Remote
Remote7 · 46.7%
Remote - Global7 · 46.7%
Remote - Europe1 · 6.7%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuOsakeoptiot / RSU47 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenGo33 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 15 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Sourcegraph.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Osakeoptiot / RSU47%
  • Kilpailukykyinen palkka33%
  • Etätyöystävällinen kulttuuri20%
  • Osaomistus / RSU7%
  • Kilpailukykyinen korvaus7%
  • Osakeoptiot/RSU7%
  • Etätyömyönteinen kulttuuri7%
  • Uramahdollisuudet7%
  • Gloka koostuun maailmanlaajuisesta tiimistä7%
  • Etätyöystävällinen7%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
93% kokoaikainen · 7% avoin hakemus
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Go 33%
  • TypeScript 27%
  • Docker 27%
  • GraphQL 27%
  • PostgreSQL 20%
  • Kubernetes 20%
  • Viestintä 13%
  • SaaS 13%
  • CLI 7%
  • AI/ML-tekniikat 7%
  • Tuotemarkkinointi 7%
  • Ennustaminen 7%
  • Valmentaminen 7%
  • Arviointikehykset 7%

Kielet

100%vaatii: englanti
7%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Sourcegraph on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Sourcegraph yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Sourcegraph näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointivolyymi on ollut suhteellisen vakaa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Software Engineer, Security Engineer, Senior Product Marketing Manager. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDSourcegraph
companyNameSourcegraph
registryCountryUS
hiringTrendstable
employerScore58
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.6275255128608411
growthScore0.3833333333333333
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote15
Hybrid0
Onsite0
total15
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Software Engineer2
Security Engineer1
Senior Product Marketing Manager1
Product Manager1
Compliance Manager1
Sales Development Representative1
ML & Agentic Systems Engineer1
Commercial Account Executive1
Talent Community Sign-Up1
Tech Lead1
Customer Success Manager1
Enterprise Account Executive1
Agent Engineer1
Regional Sales Director1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote7
Remote - Global7
Remote - Europe1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2026-082
2026-098
2026-105