JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Workato-logo

Workato

CEmployer ScoreRekrytointi kasvussa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

Avoimet työpaikat

Kaikki työpaikat

Ei avoimia työpaikkoja juuri nyt.

Moni suomalainen työnantaja rekrytoi verkostojensa kautta, ei pelkästään ilmoituksilla. Ota suoraan yhteyttä yritykseen Workato:

Workato kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 45 ilmoitusta, touko 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

työpaikkailmoitusta kuussa16työpaikkailmoitukset
ilmoituksista vaatii suomea0%työpaikkailmoitukset

Yleisimmät roolit

44.2%Software Engineer
Software Engineer23 · 44.2%
Infrastructure Engineer10 · 19.2%
Senior Infrastructure Engineer4 · 7.7%
Backend Engineer3 · 5.8%
Senior Rust Developer3 · 5.8%
Ruby on Rails Developer3 · 5.8%
Account Executive3 · 5.8%
Solutions Consultant3 · 5.8%

+16 lisää

Kokemustasot

74.3%Senior
Senior52 · 74.3%
Mid-Level17 · 24.3%
Manager1 · 1.4%

Rekrytointisijainnit

88.9%Remote - Global
Remote - Global64 · 88.9%
Remote - Europe6 · 8.3%
Remote - Asia1 · 1.4%
Remote - North America1 · 1.4%

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Kysytyin osaaminenKafka13 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 70 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Workato.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
100% kokoaikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Kafka 13%
  • Postgres 13%
  • Redis 13%
  • Ruby 11%
  • AWS 11%
  • Golang 9%
  • Docker 9%
  • GOlang 9%
  • Ruby on Rails 9%
  • Kubernetes 9%
  • Java 6%
  • ClickHouse 6%
  • SQL 6%
  • S3 4%

Kielet

86%vaatii: englanti

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Workato on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Workato yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Workato näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Software Engineer, Infrastructure Engineer, Senior Infrastructure Engineer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDWorkato
companyNameWorkato
hiringTrendgrowing
employerScore52
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore1
stabilityScore0.31147850976982894
growthScore0.8714285714285714
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote70
Hybrid0
Onsite0
total70
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Software Engineer23
Infrastructure Engineer10
Senior Infrastructure Engineer4
Backend Engineer3
Senior Rust Developer3
Ruby on Rails Developer3
Account Executive3
Solutions Consultant3
Rust Developer2
Enterprise Account Executive2
Technical Architect1
Solutions Architect1
Software Engineer, Go1
Python Developer1
Software Engineer, Backend (Ruby)1
Infrastructure Engineer, Security & Networks1
Software Engineer (Golang)1
Infrastructure Security Engineer1
Golang Engineer1
Strategic Architect1
Commercial Account Executive1
Customer Success Manager1
Platform Engineer1
Software Engineer (Ruby)1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global64
Remote - Europe6
Remote - Asia1
Remote - North America1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-109
2025-055
2025-092
2025-103
2025-118
2025-124
2026-011
2026-021
2026-031
2026-041
2026-0545
2026-081