JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Zalando-logo

Zalando

BEmployer ScoreRekrytointi laskussa

Zalando: 2 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi taustajärjestelmäkehittäjä ja data-insinööri.

Oletko työskennellyt yrityksessä Zalando?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt2 avointa työpaikkaa
  • Mainitsee apua viisumiin tai muuttoonMainittu 3 ilmoituksessa
  • Töitä ilman suomea100 % ilmoituksista
  • Etätyömyönteinen86 % etä- tai hybridityötä
  • Palkkaa harjoittelijoita8 ilmoitusta tähän mennessä

2 avointa työpaikkaa: Zalando

Kaikki työpaikat

Taustajärjestelmäkehittäjä – Scala

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiHybridityöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Johtava ohjelmistoinsinööri

Palkkaa ei ilmoitettu

HelsinkiPaikkasidonnainen työSenior-tasoEnglanti

Päivitetty 1 päivä sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 29 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Zalando.

B

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Palkkatiedot

€4,000 – €6,000/moKuukausi

Keskimmäinen 50 %
Yhteensä 1 ilmoitus
Vertaile palkkoja ammateittain Suomessa

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat90%
  • Koulutusbudjetti41%
  • Laajennettu työterveyshuolto28%
  • Etätyökorvaus14%
  • Lisäterveysvakuutus10%
  • Osakeoptiot10%
  • Lastenhoitoetu7%
  • Kansainvälinen tiimi7%
  • Ulkoisten kumppanien alennukset7%
  • Liikunta- ja terveyspalvelut7%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
86% kokoaikainen · 14% harjoittelupaikka
Etätyömahdollisuus
14% paikan päällä · 66% hybridi · 21% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • AWS 38%
  • Python 21%
  • Kubernetes 21%
  • PostgreSQL 17%
  • Databricks 17%
  • React 14%
  • Kotlin 14%
  • Apache Spark 14%
  • Airflow 10%
  • TypeScript 10%
  • REST API 10%
  • Java 10%
  • Scala 10%
  • JVM-kielet 10%

Kielet

90%vaatii: englanti
24%toivoo: ruotsi (0 % vaatii)

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Zalando kolmen viime vuoden aikana

2 työpaikkailmoitusta kuussa · 0% ilmoituksista vaatii suomea

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 7 ilmoitusta, touko 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

26.1%Data Engineer
Data Engineer6 · 26.1%
Backend Developer5 · 21.7%
Backend Engineer3 · 13.0%
Product Designer3 · 13.0%
Frontend Engineer2 · 8.7%
Software Engineer2 · 8.7%
Product Manager1 · 4.3%
Engineering Manager1 · 4.3%

+6 lisää

Kokemustasot

51.7%Senior
Senior15 · 51.7%
Mid-Level8 · 27.6%
Intern4 · 13.8%
Executive1 · 3.4%
Manager1 · 3.4%

Rekrytointisijainnit

68.8%Helsinki, Finland
Helsinki, Finland22 · 68.8%
Remote - Global6 · 18.8%
Berlin, Germany3 · 9.4%
Remote - Europe1 · 3.1%

Avoin hakemus: Zalando

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Zalando ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä Zalando sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Zalando näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: B. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Data Engineer, Backend Developer, Backend Engineer. Ilmoituksiin perustuva mediaanipalkka-alue: €4000 – €6000 / month. Etätyöilmoitusten osuus: noin 21 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDZalando
companyNameZalando
hiringTrenddeclining
employerScore60.55
remotenessRemotePct21
remotenessHybridPct65
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.6065
flexibilityScore0.8620689655172413
stabilityScore0.6588384772970393
growthScore0.3925492610837439
Palkkatilastot ilmoituksista
TunnuslukuArvo
medianSalaryMin4000
medianSalaryMax6000
salaryPercentile254000
salaryPercentile756000
salarySampleSize1
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote6
Hybrid19
Onsite4
total29
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Data Engineer6
Backend Developer5
Backend Engineer3
Product Designer3
Frontend Engineer2
Software Engineer2
Product Manager1
Engineering Manager1
Fullstack Engineer1
Senior Backend Engineer1
Content Backend Engineer1
Fullstack Engineering Intern1
Head of Engineering1
Professional Services Lead1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Helsinki, Finland22
Remote - Global6
Berlin, Germany3
Remote - Europe1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2023-102
2025-057
2025-061
2025-083
2025-121
2026-024
2026-032
2026-042
2026-056
2026-082
2026-091
2026-102