JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Databricks-logo

Databricks

CEmployer ScoreRekrytointi kasvussa

Databricks: 3 avointa työpaikkaa juuri nyt, esimerkiksi ratkaisuarkkitehti ja asiakkuuspäällikkö.

  • Rekrytoi nyt3 avointa työpaikkaa
  • Etätyömyönteinen85 % etä- tai hybridityötä
  • Rekrytointi kasvaaEnemmän ilmoituksia viime aikoina

3 avointa työpaikkaa: Databricks

Kaikki työpaikat

Senior-ratkaisuarkkitehti – digitaaliset kasvuyritykset

Palkkaa ei ilmoitettu

SuomiHybridityöSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Nimettyjen avainasiakkaiden myyntipäällikkö

Palkkaa ei ilmoitettu

SuomiPaikkasidonnainen työSenior-tasoEnglanti

UusiKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Databricks kolmen viime vuoden aikana

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 12 ilmoitusta, touko 2026. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

23.1%Solutions Architect
Solutions Architect3 · 23.1%
Solutions Engineer2 · 15.4%
Senior Solutions Engineer2 · 15.4%
Account Executive2 · 15.4%
Recruitment Fraud and Job Scam Alert1 · 7.7%
Culture Principles1 · 7.7%
Various Job Openings1 · 7.7%
Open Application1 · 7.7%

+7 lisää

Kokemustasot

55.0%Mid-Level
Mid-Level11 · 55.0%
Senior8 · 40.0%
Intern1 · 5.0%

Rekrytointisijainnit

50.0%Remote - Global
Remote - Global12 · 50.0%
Finland5 · 20.8%
Helsinki, Finland3 · 12.5%
Remote - Denmark2 · 8.3%
Remote - Sweden1 · 4.2%
Remote - Germany1 · 4.2%

+8 lisää

Työskentely yrityksessä

Employer ScoreCIlmoitusten tiedoista, ei arvosteluista
Mainituin etuERG-sosiaali-illat5 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Kysytyin osaaminenPilvipalvelut30 %:ssa ilmoituksistaSen työpaikkailmoituksista
Näytä kaikki

Perustuu 20 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Databricks.

C

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Koulutusbudjetti10%
  • Laajennettu työterveyshuolto5%
  • Joustavat työajat5%
  • ERG-sosiaali-illat5%
  • Välipalat ja juomat5%
  • Hyvät uralla etenemisen mahdollisuudet tiimin kasvaessa5%
  • Boba-teetapahtumat5%
  • Etätyöetu5%
  • Joogatunnit5%
  • Happihyppelyt5%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
95% kokoaikainen · 5% harjoittelupaikka
Etätyömahdollisuus
15% paikan päällä · 15% hybridi · 70% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • Pilvipalvelut 30%
  • Python 25%
  • SQL 20%
  • AWS 15%
  • Azure 15%
  • Ratkaisujen arkkitehtuuri 10%
  • Koneoppiminen 10%
  • GCP 10%
  • Spark 10%
  • Big Data Analytics 5%
  • Data Engineering 5%
  • Pilvinatiivit alustat 5%
  • Tekninen myynti 5%
  • Yritysmyynti 5%

Kielet

90%vaatii: englanti
5%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Avoin hakemus

Avoimen hakemuksen lähettäminen yritykselle Databricks on JobCrawlsilla helppoa, oli sopivaa paikkaa juuri nyt auki tai ei:

  • Seuraa yritystä Databricks yllä olevalla painikkeella, niin ilmoitamme heti kun sopiva paikka avautuu.
  • Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobs -seurantaan, niin tiedät aina, mihin olet jo hakenut.
Työnantajan kuvaus

Databricks näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: C. Rekrytointi on viime kuukausina kasvussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Solutions Architect, Solutions Engineer, Senior Solutions Engineer. Etätyöilmoitusten osuus: noin 70 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDDatabricks
companyNameDatabricks
hiringTrendgrowing
employerScore49
remotenessRemotePct70
remotenessHybridPct15
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.5
flexibilityScore0.85
stabilityScore0.4236566225583856
growthScore0.7
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote14
Hybrid3
Onsite3
total20
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Solutions Architect3
Solutions Engineer2
Senior Solutions Engineer2
Account Executive2
Recruitment Fraud and Job Scam Alert1
Culture Principles1
Various Job Openings1
Open Application1
Delivery Solutions Architect1
Go-to-Market1
Benefits and Perks1
Internship1
Engineering1
Interview Preparation1
Security Incident Response Engineer1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Global12
Finland5
Helsinki, Finland3
Remote - Denmark2
Remote - Sweden1
Remote - Germany1
Remote - France1
Switzerland1
Remote - Italy1
Remote - United Kingdom1
Remote - Spain1
Belgium1
Remote - Netherlands1
Stockholm, Sweden1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2022-121
2023-101
2024-041
2025-103
2025-111
2025-121
2026-021
2026-041
2026-0512
2026-103