JobCrawls

Vahdit, suosikit ja muistutukset puhelimessasi

Avaa sovellus
Prisma-logo

Prisma

AEmployer ScoreRekrytointi laskussa

Prisma: 1 avoin työpaikka juuri nyt, esimerkiksi insinöörityö.

Oletko työskennellyt yrityksessä Prisma?

Arvioi se työnantajana. Se vie noin minuutin, jokainen vastaus on valinta, eikä nimeäsi näytetä tai tallenneta arviosi yhteyteen.

  • Rekrytoi nyt1 avoin työpaikka
  • Mainitsee apua viisumiin tai muuttoonMainittu 1 ilmoituksessa
  • Etätyömyönteinen100 % etä- tai hybridityötä

1 avoin työpaikka: Prisma

Kaikki työpaikat

Insinöörityö

Palkkaa ei ilmoitettu

GlobaaliEtätyöKeskitasoEnglanti

Päivitetty 2 tuntia sittenKatso

Haluatko ottaa suoraan yhteyttä? Verkkosivusto

Työskentely yrityksessä

Perustuu 12 työpaikkailmoitukseen, jotka olemme nähneet yritykseltä Prisma.

A

JobCrawls-työnantajapisteet

Laskettu työpaikkadatasta, ei arvosteluista

Vahvin osa-alue: joustavuus

Palkkaus25%
Joustavuus20%
Vakaus20%
Kasvu15%
Edut10%
Läpinäkyvyys10%

Arvosana perustuu ilmoitettujen palkkahaarukoiden kilpailukykyyn (kun ilmoituksia on riittävästi), etä- ja hybridityön joustoon, rekrytoinnin vakauteen ajan mittaan, roolijakaumasta ja rekrytointimäärien trendeistä johdettuihin kasvusignaaleihin, ilmoituksissa mainittuihin etuihin sekä avoimuuteen (kuinka usein ilmoituksissa kerrotaan todellinen, ei arvioitu palkka ja rekrytointiprosessin aikataulu). Näin laskemme tämän

Palkkatiedot

€2,100 – €2,400/moKuukausi

Keskimmäinen 50 %
Yhteensä 1 ilmoitus
Vertaile palkkoja ammateittain Suomessa

Edut työpaikkailmoituksissa

Osuus ilmoituksista, joissa etu mainitaan. Moni ilmoitus ei listaa etuja lainkaan, joten pieni osuus tarkoittaa "joskus", ei "ei koskaan".

  • Joustavat työajat75%
  • Osakeoptiot58%
  • Terveysvakuutus33%
  • Ergonomiapaketti17%
  • Etätyökorvaus8%
  • Lisäterveysvakuutus8%
  • Maksettu vanhempainvapaa8%
  • Koulutusbudjetti8%
  • Muuttotuki8%
  • Teknologiabudjetti8%

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Miten he rekrytoivat

Työsuhde
92% kokoaikainen · 8% osa-aikainen
Etätyömahdollisuus
100% etänä

Mitä he hakevat

Käytä näitä sanoja hakemuksessasi.

Osaaminen, osuus ilmoituksista

  • TypeScript 67%
  • Golang 25%
  • Pilvipalvelut 25%
  • NodeJS 25%
  • SQL/NoSQL-tietokannat 17%
  • Avoimen lähdekoodin panokset 17%
  • Terraform 17%
  • JavaScript 17%
  • Verkko 17%
  • Linux 17%
  • Ansible 17%
  • Tietokantaoptimointi 8%
  • SQL/NoSQL tietokannat 8%
  • Kassatyö 8%

Kielet

58%vaatii: englanti
8%vaatii: suomi

Lähde: JobCrawlsin analyysi: työnantajien omat työpaikkailmoitukset · Datan käyttö

Prisma kolmen viime vuoden aikana

2 työpaikkailmoitusta kuussa

Työpaikkailmoituksia kuukaudessa
202420252026

Huippu: 7 ilmoitusta, loka 2025. Kuukausi, jona ilmoituksia on hyvin vähän, voi johtua aukosta tiedonkeruussamme eikä rekrytointitauosta. Vie osoitin merkin päälle nähdäksesi tiedot.

Yleisimmät roolit

33.3%Backend Engineer
Backend Engineer4 · 33.3%
Senior Engineering Manager2 · 16.7%
Senior Infrastructure Engineer1 · 8.3%
Engineering1 · 8.3%
Backend Software Engineer1 · 8.3%
Developer Tools Engineer1 · 8.3%
Senior1 · 8.3%
Seller1 · 8.3%

Kokemustasot

66.7%Senior
Senior8 · 66.7%
Manager2 · 16.7%
Mid-Level2 · 16.7%

Rekrytointisijainnit

83.3%Remote - Europe
Remote - Europe10 · 83.3%
Remote - Finland1 · 8.3%
Remote - Global1 · 8.3%

Avoin hakemus: Prisma

Kaikkia paikkoja ei ilmoiteta. Näin haet yritykseen Prisma ilman ilmoitusta:

  1. Etsi yrityksen verkkosivuilta ura- tai yhteystietosivu. Verkkosivusto
  2. Seuraa yritystä Prisma sivun yläosasta, niin kuulet, kun sopiva paikka ilmoitetaan.
  3. Merkitse lähettämäsi hakemus My Jobsiin, niin tiedät, milloin kysyä perään. Avaa My Jobs
Lue oppaamme työnhakuvelvoitteesta →
Työnantajan kuvaus

Prisma näkyy JobCrawlsin työmarkkinadatassa perustuen työpaikkailmoituksiin, joita seuraamme Suomessa (ei välttämättä kotipaikka tai rekisteröity sijainti). JobCrawls-työnantajapisteet: A. Rekrytointi on viime kuukausina laskussa.

Yleisimmät roolit ilmoituksissa: Backend Engineer, Senior Engineering Manager, Senior Infrastructure Engineer. Ilmoituksiin perustuva mediaanipalkka-alue: €2100 – €2400 / month. Etätyöilmoitusten osuus: noin 100 %.

Ilmoita korjaus

Yritysten nimet ja logot kuuluvat omistajilleen, ja ne näkyvät tässä vain tunnistamista varten. Yhteyttä tai suositusta ei ole tarkoitettu.

Rakenteinen tieto työnantajasta

Yrityksen profiilin yhteenveto
TunnuslukuArvo
objectIDPrisma
companyNamePrisma
hiringTrenddeclining
employerScore69
remotenessRemotePct100
remotenessHybridPct0
Työnantajapisteiden erittely
TunnuslukuArvo
payScore0.8824969025845955
flexibilityScore1
stabilityScore0.5458758547680685
growthScore0.39285714285714285
Palkkatilastot ilmoituksista
TunnuslukuArvo
medianSalaryMin2133
medianSalaryMax2442
salaryPercentile252133
salaryPercentile752442
salarySampleSize1
Etä-, hybridi- ja lähityöilmoitukset
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote12
Hybrid0
Onsite0
total12
Yleisimmät roolit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Backend Engineer4
Senior Engineering Manager2
Senior Infrastructure Engineer1
Engineering1
Backend Software Engineer1
Developer Tools Engineer1
Senior1
Seller1
Rekrytointisijainnit (aggregaatti)
LuokkaIlmoitukset (otos)
Remote - Europe10
Remote - Finland1
Remote - Global1
Kuukausittainen ilmoitusmäärä
KuukausiIlmoitukset
2025-107
2025-113
2026-031
2026-041